March 2015

Sběratelé kostí: Šachista ve žlabu

31. march 2015 at 18:13 | bones-czech.blog.cz |  info/news

Sběratelé kostí IX (14) Šachista ve žlabu
31. 3. 2014, 20:15 Prima Love

Když jeffersonský tým objeví tělo slavného ale neoblíbeného šachového mistra, Sweets všechny překvapí svými šachovými schopnostmi a jde v přestrojení do světa profesionálního hraní šachů, aby našel vraha. Cam má být označena za "Výjimečnou ženu vědy" ve vydání proslulého vědeckého časopisu, ale zdráhá se účastnění, neboť nechce urazit Brennanovou, která ví, že by ocenění mělo náležet jí. Mimo to je k nelibosti Brennanové zpátky vždy usměvavý forenzní podiatr Dr. Douglas Filmore.

Gallery Update: Bones 10x11 Stills

30. march 2015 at 23:06 | bones-czech.blog.cz |  info/news
Tři doplňující fotky z letošní první epizody, která byla podle mě velmi povedená. Co myslíte vy?

image host image host image host

GALLERY LINK:

Bones: Co dalšího uvidíme v druhé polovině 10. série?

30. march 2015 at 15:11 | bones-czech.blog.cz |  spoilers
Dále se objevují rozsáhlejší spoilerové články o druhé polovině 10. série. Dost často se však v různých článcích opakuje to samé, takže jsem vybrala jen buď novinky, nebo co už tu bylo, ale s detailem navíc.
  • Sweets bude dále čas od času připomínaný.
  • Daisy někdo pozve na rande a ona se musí rozhodnout, jestli půjde. Je to pro ni docela těžké.
  • Arastoo odjede do Íránu kvůli svému nemocnému bratrovi, zde se však stane vězněm, a proto se Cam a Booth vydají za ním na pomoc.
  • Hodgins tajně získá hodně peněz (a nesouvisí to s pálivou omáčkou, kterou prodávají s internistou Finnem). To ovlivní nejen Hodginse s Angelou, ale také Cam a Jeffersonův Institut. Angela s Hodginsem díky tomu mohou přehodnotit svoje životy.
  • V rámci zvýšených emocí a většího uvědomění ohledně nebezpečí, které představuje její práce, Brennanová bude trávit méně času na místech činu a v práci, než při prvním těhotenství. "Každé těhotenství je odlišné a tohle je jiné i pro mě," říká Deschanel. "Jsem velmi šťastná, že nemusím chodit do těch příšerně horkých míst, kam chodíme, když natáčíme scény z místa činu. Nejsou vždy příznivá."
  • Zda prozradit pohlaví druhého dítěte nyní nebo až v příští sérii, je otázka, kterou producenti stále nemají vyřešenou. (Článek s touto informací vyšel koncem minulého týdne, přestože finále je už napsané, není však natočené, nejspíš je tu tedy možnost, že by to mohli ještě na poslední chvíli přidat do scénáře.)
  • Angela bude opět konfrontovat fakt, že nikdy neplánovala pracovat s mrtvolami, ale chtěla se živit jako umělkyně. V Institutu byla vždy jen na půl úvazku.

Emily Deschanel s TV Line mluví o emocionálním těhotenství, Boothově lži a 11. sérii

29. march 2015 at 17:45 | bones-czech.blog.cz |  interviews
Emily Deschanel hovořila s TV Line o druhém těhotenství Brennanové, jaké problémy pro jejich manželství přinese Boothovo gamblerství: "Neví, jaká je jejich budoucnost. Zda společná nebo odloučená." Dále prozradila pár věcí o novém sériovém vrahovi, a proč podle ní nevídáme Boothova syna Parkera. Nakonec se vyjádřila i k možnosti pokračování seriálu.

Je druhé těhotenství plánované nebo šťastná náhoda?
› To vlastně není řečeno, ale mají z toho radost. Nemluví o tom dopředu, že by se o to snažili a pak se to stane. Mám pocit, že to mohlo být tak napůl. Bavili se o tom, ale neplánovali to.

Je přirozené, že chtějí rozšířit svou rodinu.
› Myslím, že ano. Ale něco to stojí. Až jí opravdu dojde, že je těhotná, s čímž chvíli bojuje, je to citlivá záležitost. Při prvním těhotenství nevnímala, co to znamená přivést na svět dalšího člověka. Tentokrát ví, co dělá a co to znamená přivést někoho na svět, obzvlášť vzhledem k jejich pracím. Své dítě tím ohrožují. Jejich dům byl v minulé sérii zničen. Není to bezpečný svět, do kterého přivádí toto dítě a ona si je toho tentokrát vědomá, zatímco předtím ohledně toho byla trochu naivní. Vzniká z toho několik věcí a všechny ty obavy, které má vzhledem k jejímu vlastímu dětství a jaké to bylo. Je to rozhodně emotivní cesta. A pak je tu ten problém s Boothem, kdy on začne zase gamblovat. To je také velký problém.

Proč Booth a Brennanová z počátku drží těhotenství v tajnosti před týmem?
› Myslím, že je to prostě něco, co se dělá na začátku těhotenství. Já rozhodně své těhotenství tajila, dokud nebyl čas to lidem říct. Protože do jistého bodu máte větší riziko potratu a tak podobně. Myslím, že si to chtěli nechat pro sebe z tohoto důvodu. Většina lidí čeká, dokud to ostatním neřeknou.

Přemýšlí nad tím, že změní kariéry? Jak jste řekla, je to velmi nebezpečná práce.
› Jo. Neuvidíte je ucházet se o jinou práci. (Se smíchem) Brennanová nad tím rozhodně přemýšlí, Booth nejspíš taky, ale já chci mluvit jen za Brennanovou. Ostatní postavy také přemýšlí nad změnou práce. Je to přirozené, když rozšiřujete rodinu a vaše práce je pro vaše životy nebezpečná. Stojí to za to? Začnete nad tím uvažovat. Je fyzická antropoložka. Je také kulturní antropoložka. Má zkušenosti s prací na archeologických vykopávkách, a se studiem různých kultur. To jsou všechno práce, které by pro ní a její rodinu nebyly tak nebezpečné, nad těmi teď rozhodně uvažuje.

Všimne si Brennanová hned, že se Boothovi vrátil jeho problém s gamblerstvím?
› Nakonec ano. A je tu pak velký výbuch.

Co ho vede k návratu?
› Bylo nalezeno tělo velkého hráče pokeru a on jde v přestrojení. Brennanová a Aubrey jsou z toho nervózní, ale Booth je ujišťuje, že bude v pořádku, ale je to jen člověk a napravený závislák. Neměl se do té pozice postavit. Ale opravdovým problémem pro Brennanovou je, že ona s ním o takových věcech mluví přímo, a on jí přitom zalže. To je velký problém.

Takže se na ní neobrátí pro pomoc a řeší to sám?
› Jo. Ona ho konfrontuje dřív, než s ní o tom začne mluvit on, a Booth to popírá. To je problém. Pak na sobě pracuje a chce pomoc. Uvidíme, jak na tom budou koncem série! Finále jsem ještě nečetla. (Se smíchem)

Máte i nového sériového vraha. Jaký to má vliv na tým?
Myslíme si, že jsme ho dostali, ale pak začneme pochybovat, zda jsme dostali správného člověka. To musíme zjistit, zatímco je někdo za tyto vraždy odsouzený k smrti. Ale není to takový sériový vrah, jako byl Pelant, kde bychom byli nutně v nebezpečí. Ale Pelant v tom hraje jistou roli, na konci.

Fanoušci vždy postrádají a ptají se, zda někdy zase uvidíme Parkera.
› No, ano. Já vím. Parker studuje v Anglii nebo co. (Se smíchem)

Bude to velmi vzdělané dítě.
› Ano. Velmi vzdělané. (Se smíchem). O tom vážně mluvit nemůžu. Máme jedno dítě, které vyrůstá, a myslím, že je už tak dost těžké pracovat s jedním dítětem. Mít na natáčení dvě děti a psát pro ně a naplánovat pracovní dobu a to všechno, myslím, že to tím ulehčili. Ale jsem si jistá, že Parker se někdy vrátí.

Blížíte se na konec této série, jaký máte pocit ohledně šancí na 11. sérii? Líbí se vám představa, kam by seriál mohl jít dál?
› Ano. Mám pocit, že stále máme co vyprávět. Stále jsme silní. Ráda bych viděla, kam půjdeme dál. Myslím, že existuje silná šance, že 11. série bude. Ještě to není oficiální. Je tu hodně věcí, které se snaží vyřešit. Ale myslím, že každý má zájem dále vyprávět tento příběh. Nevím, jak dlouho by seriál mohl pokračovat po 11. sérii, ale bylo by pěkné prozkoumat ještě aspoň jeden rok.

source: tvline.com

10x15 The Eye In The Sky

28. march 2015 at 11:33 | bones-czech.blog.cz |  Synopsis Season 10
10x15 "The Eye In The Sky"
Premiéra: 23. dubna 2015
Režie: Arlene Sanford
Scénář: Gene Hong

V průmyslovém drtiči jsou nalezeny ostatky tzv. high-stakes gamblera, Booth tak riskuje návrat ke své závislosti na gamblerství, když se spolu s Brennanovou ponořují do světa undergroundového pokeru. Hodgins mezitím vynalezne nový produkt související s laborkou, a Brennanová s Boothem zjistí vzrušující novinku.

Vedlejší obsazení: Laura Spencer (Jessica Warren), Sunnie Pelant (Christine Booth)

Cyndi Lauper talks chemistry on 'Bones' set + David&Emily

28. march 2015 at 11:15 | bones-czech.blog.cz |  video interviews
Další reportáž pro FOX News, tentokrát o Cyndi Lauper. Její rozhovor byl pořízen ještě na oslavě 200. epizody. Mluví o svém dalším projektu, na Broadwayi. Také říká, že když má člověk pro sebe nějakou vizi, co chce dělat, nemusí být jen jedno z toho - v souvislosti s tím, že kromě zpívání i hraje. Dále vypráví, že natáčet Bones je zajímavý proces, protože na place panuje skvělá chemie. Na závěr jsou další záběry s Davidem a Emily. Ti mluví o tom, že seriál stále pokračuje v cestě, jako vlak. Emily překvapuje, jak to scénáristé dělaji, protože spousta seriálů jen řeší zločiny, ale o lidech, které je řeší toho moc nevíte, zatímco v Bones toho o postavách víme hodně. O 11. sérii nemají žádné novinky.


Ratings, 10x21 a nejlepší svatby

27. march 2015 at 20:31 | bones-czech.blog.cz |  news
Právě se natáčí předposlední epizoda této série, jejíž název se nově objevil a zní:
10x21 The Life In The Light.

Některé z vás bude zajímat, jak dopadla včerejší epizoda, co do sledovanosti. S ratingem 1.3 a 5,84 miliony diváků se u Bones jedná o 8% zlepšení a zvýšení o jednu desetinu v ratingu oproti poslední odvysílané epizodě, kterou byla jubilejní dvoustá. S minimální propagací na Foxu a po třech a půl měsících pauzy ve vysílání se jedná o dost slušný výsledek.

Zajímavostí také je, že se fanouškům na Twitteru podařilo dostat hashtag #BonesIsBack mezi tzv. trending topics, tedy žhavá témata - jinými slovy, bylo posláno velké množství tweetů obsahující tento hashtag.

Nakonec už jen méně podstatná novinka, na stránce TV Line zařadili svatbu Bootha a Brennanové, která se odehrála na podzim roku 2013, na seznam nejlepších a nejhorších televizních svateb. No, a nikoho nepřekvapí, že svatba B&B byla mezi těmi nejlepšími.

* * *
A ještě něco mimo, vím, že jsem říkala, že budu ve zkratce vypisovat, o čem mluví David s Joeym Vendettou v tom jejich jakémsi podcastu - aspoň to nejzajímavější - přitom to tady bylo pouze první dva týdny. Někdy se k tomu dostanu, ale je to pokaždé cca 40 minut, přitom je plno Bones novinek a překladů, na které se soustředím raději, navíc při škole, takže na ten jejich pořad už není čas. Ale jednou to třeba dopřeložím zpětně.

FOX News: Bones is back with a bang

27. march 2015 at 15:40 | bones-czech.blog.cz |  video interviews
FOX včera chvíli před premiérou Bones 10x11 vysílal reportáž o seriálu s novým rozhovorem s Davidem a Emily. Pokud čtete články a spoilery na stránce, tak nic nového neříkají. Jen opakují, že Booth bude mít problémy s gamblerstvím a lže o tom. Začne to, když jde v přestrojení kvůli případu hrát poker a spustí to jeho starou touhu po vítězství. A samozřejmě těhotenství Emily uvidíme v seriálu, neboť se to nedá skrýt.

Bones 10x12 Promo "The Teacher in the Books"

27. march 2015 at 5:37 | bones-czech.blog.cz |  promo S10

Download: Bones 10x11 "The Psychic In The Soup" ke stažení

27. march 2015 at 5:36 | bones-czech.blog.cz |  download

DOWNLOAD

Bones jsou po dlouhých třech a půl měsících konečně zpátky s druhou polovinou 10. série! Zde máte odkazy ke stažení nové epizody 10x11 The Psychic In The Soup. Titulky jako vždy najdete na bones.cz, nejspíš koncem víkendu, nejpozději v pondělí.

A samozřejmě, jelikož se toho v Bones děje vždy dost, pokud chcete, využijte komentáře ke sdělení vašich názorů, přípomínek atd.