April 2015

Bones preview: 206 bones for 206 episodes

30. april 2015 at 15:33 | bones-czech.blog.cz |  previews S10
Páteř je napojena na hrudníkovou kost? Ne v domě Brennanové.

S nejnovější epizodou se z Bones stává nejdéle vysílané hodinové drama produkčního studia 20th Century Fox Television. Příhodně se jedná o 206. epizodu, což znamená, že konečně existuje dostatek Bones epizod na to, aby šla sestavit lidská kostra. Podle Stephena Nathana na oslavu zmíní v epizodě všech 206 kostí - a pokud si Brennanová prosadí svou, aspoň některé budou součástí písničky.

Jak můžete vidět v ukázce, dcera Bootha a Brennanové se ve školce učí známou "Dem Bones" písničku, ale ta přes Brennanovou neprojde.

"Brennanové se to vůbec nelíbí, protože není anatomicky správná," říká Emily Deschanel.

A tak píše písničku, která dobře popisuje kosterní systém - což by bylo snažší, kdyby se něco rýmovalo s klavikulou (klíční kost).

Také se můžete zúčastnit speciálního Bones Binga, pokud byste se dívali live.

Jak se těšíte? :)Wishes Do Come True | FOX BROADCASTING

29. april 2015 at 20:44 | bones-czech.blog.cz |  on the set
Michaela Conlin vzpomíná na to, jak při natáčení pilotní epizody BONES Hart Hanson říkal, že by bylo zábavné, kdyby seriál někdy došel k 206. epizodě, protože tolik kostí je v lidském těle. Takže tahle epizoda je podle Michaely speciálně pro Harta.

Také ve videu můžete vidět pár záběrů z natáčení pilotu (což mi přijde strašně milé, už tehdy byli všichni samí úsměv).


Sneak Peeks from "The Big Beef at the Royal Diner" | FOX BROADCASTING

29. april 2015 at 20:22 | bones-czech.blog.cz |  previews S10

Tři ukázky ze zítřejší 206. epizody. V prvním Christine projevuje zájem o lidskou kostru a zpívá písničku, kterou jí naučily učitelky ve školce. To se však nelíbí Brennanové, neboť je anatomicky nesprávná, a proto ve třetí ukázce vymýšlí svou vlastní. Ve druhém video Hodgins sděluje Angele, že jeho vynález z epizody The Eye In The Sky má úspěch. Dostane jeden dolar, za každý prodaný kus a už nyní po něm chtějí 20 milionů kusu.Speciál ke 206. epizodě Bones

29. april 2015 at 20:13 | bones-czech.blog.cz |  news
Marisa Roffman a Sarah Curtis z Give Me My Remote vymyslely na oslavu 206. epizody seriálu, která se vysílá na FOXu již zítra, velmi zajímavou sérii čláků, ve které seriál rozdělily na pět částí podle pěti kategorií, na které se dá rozdělit lidské tělo: páteř, hruď, hlava, ruce, nohy. K těm jsou odpovídající aspekty seriálu: 1. hlavní opora Bones, 2. zásadní emoce či srdce seriálu, 3. co je jedinečné pro seriálu ohledně chytrosti a inteligence, 4. vnější zaměření seriálu - jak ovlivňuje kulturu, 5. díky čemu seriál vydržel takhle dlouho.

Co napsaly překládat nebudu, ačkoliv pokud anglicky umíte aspoň trochu, rozhodně doporučuji přečíst, napsaly to výborně! U některých jsou ale i video z herci a Hartem Hansonem, které vám tu dávám i s překlady, zatím ze dvou částí (u třetí videa nebyla).

Určitě vám to neuniklo, ale pro jistotu: číslo 206 = počet kostí v lidském těle, zároveň se touto epizodou stává Bones nejdéle vysílané hodinové drama produkčního studia 20th Century Fox Television.

Dále k této příležitosti FOX vymyslel pro fanoušky zábavnou hru, tedy BONES BINGO, které se bude hrát v průběhu vysílání (takže pokud se chcete zúčastnit, musíte si přivstat/zůstat dlouho vzhůru). Jak to funguje? Na fox.com/bones klikněte na odkaz "get card". Tam se vám vygeneruje karta (každá je jiná), na které jsou názvy kostí. Při sledování epizody musíte hlídat, zda byla kost na vaší kartě zmíněna - v tom případě si políčko zaškrtněte. Výherní jsou ty karty, na kterých budou jako první zaškrtnuta čtyři políčka za sebou (horizontálně, vertikálně i diagonálně). A také ty, které budou na konci epizody zaškrtány celé. Kart si můžete vygenerovat víc, případně dejte vědět kamarádům (pokud plánejete být vzhůru).

Twitter účet BonesOnFox bude současně s epizodou jako vždy tweetovat, také scénáristé (Emily Silver, Hilary Graham) a někteří herci (zatím vím pouze o hostujících hercích Adam Shapiro a Jimmy Smagula).

A zde již videa z GMMR ohledně fůrzných aspektů seriálu.

1. hlavní opora Bones
Hart Hanson: hlavní oporou Bones je jedinečný vztah mezi Boothem a Brennanovou; naprosté opaky jsou donuceny pracovat spolu. Pohání nejen příběhy, ale i herce, kteří neustále udržují seriál zajímavý. To je klíčem seriálu. Zločiny a skvělé druhotné postavy, jsou důležité, ale Booth s Brennanovou/David a Emily to celé drží pohromadě. Navíc spolu stále rádi pracují, přitom spouta hereckých dvojic se nemůže ani vystát. Oni dva našli způsob, jak si být blízcí i po deseti letech. Tolik nevydrží ani většina manželství.Jack Hodgins' SquintStarter Pitch Photo

29. april 2015 at 8:33 | bones-czech.blog.cz |  posters & miscs
Večer přidám několik věcí týkajících se v podstatě čtvrteční 206. epizody seriálu, na které teď zrovna nemám čas. Zatím je tu fotka Jacka/TJ z videa, ve kterém představuje svůj nový vynález (nezapomeňte ho podpořit kliknutím na odkaz "pledge" na fox.com/bones).


Kůstka s Boothem oslavují třetí narozeniny své dcery

28. april 2015 at 8:56 | bones-czech.blog.cz |  info/news

Sběratelé kostí IX (18) Kostra v liánách
28. 4. 2014, 20:15 Prima Love

V rostlině kudzu je nalezeno tělo muže, který je později identifikován jako herec. "Bill Mrkev" měl nejen mnoho fanynek, ale také nepřátele a fanatické fandy, kteří ho mohli zbožňovat až příliš. Clark mezitím dopsal svou první krimi novelu a žádá své kolegy o názory, a Booth s Brennanovou plánují narozeninovou oslavu své dcery.

TJ Thyne for Next Level Radio

27. april 2015 at 12:14 | bones-czech.blog.cz |  interviews
Moderátoři Next Level rádia si před pár dny pozvali TJe Thynea do jejich podcastu, ze kterého jsem vám vypsala překlad toho nejdůležitjšího. Je to dost dlouhé, zabralo to spoustu času, tak snad to bylo k něčemu a udělá to někomu radost, když to budete číst. :) A třeba se vyjádříte v komentářích, co se vám líbilo a co vás zaujalo. Mě třeba zahrnul takový pocit hrdosti, kdy TJ vyprávěl o tom, jak se seriálu podařilo pokračovat dál a dál, přestože to vůbec neměli jednoduché (a to ani neznímil těch 11 změn vysílacího času/dne).

Samozřejmě nepřekládám doslova všechno, pokud si záznam chcete pustit, jděte na nextlevelradioonline.com/podcast, TJova část začíná kolem 43. minuty.

› Moderátoři tedy nejdříve TJ přivítají a posluchačům říkají, že ho určitě někde viděli, protože měl hostující role v mnoha seriálech a filmech, a nyní je k vidění každý čtvrtek v Bones. Oni sami mají k Bones speciální pouto, protože jsou z Filadelfie, kde žil i David Boreanaz. TJ doplňuje, že i Michaela Conlin, Michael Grant Terry a mnoho lidí ze štábu pochází z Filadelfie, dále jich je hodně z Bostonu a Kanady.

› Moderátor se ho ptá, zda bylo pro něj zvláštní přejít z dlouhé kariéry, kdy neustále střídal role do jedné role, kterou hraje už tak dlouho. TJ popisuje dlouhý proces, který k roli Hodginse vedl. Sehnat dobrou práci jako herec není jednoduché, takže se rozhodl, že bude dělat všechny ty malé role v seriálech, filmech a reklamách, dokud někoho nezaujme. Nějakou dobu se snažil pracovat znovu s režisérem Gregem Yaitenesem, ale nevycházelo jim to. Později s ním Greg mluvil o tom, že bude režírovat pilotní epizodu seriálu "Brennanová" (původní název Bones), v té době byli obsazeni Michaela Conlin a David Boreanaz. TJ měl za sebou spolupráci s oběma (s Davidem v Angelovi a s Michaelou v MDs). Role Hodginse byla původně popisována jako 45 letý doktor v kraťasech a žabkách, nosí velké brýle a vypadá jako brouk. Greg poslal TJovi scénář, a TJ přišlo, že by roli takhle hrát nemohl. Přišlo mu, že je to někdo, kdo je opravdu zapálený do vědy a není to takový podivín, zajímají ho spíš experimenty a co se děje na pracovišti. TJ se přeci jen rozhodl se s lidmi od Bones setkat, zkusit, kam to povede.

› Dále TJ mluví o vývoji Hodginse. Od začátku hrál Hodginse jako moderního šíleného vědce. Velmi zkušený vědec s mnoha doktoráty, pochází z bohaté rodiny, takže pracovat nemusel, ale tak ho to věda baví, že přesto pracuje. Taky od začátku nosí TJ zelenou gumičku na ruce, protože má Hodgins potíže se zvládáním vzteku. Byl velmi naštvaný, posedlý konspiracemi, měl problém s Boothem. Hrát ho takhle beze změny bylo v pořádku pro dvě, tři série, ale pak už by to bylo moc. Takže ho postupně vyvíjeli, zklidnili a teď je v Jackovi hodně z TJe samotného. To bylo možné, když se postupně věci uklidnily, smířil se se ztrátou Zacka, dal se dohromady s Angelou, vyřešil se případ s Hrobnicí. S každým takovým momentem mohl ten vztek postupně opouštět. Jack takový, jako je teď v přítomnosti, je hodně blízko TJovi; velmi veselý, miluje svou práci, miluje lidi, se kterými pracuje, s dětskou radostí si užívá experimenty, i scény s Boothem jsou příjemnější, třeba když ho nadšeně objímá; a to je i větší zábava hrát.

Jak se vám líbila epizoda 10x14 The Putter In The Rough?

26. april 2015 at 9:27 | bones-czech.blog.cz |  discussion

Od vysílání epizody The Putter In The Rough s pořadovým číslem 10x14 uplynul již týden, a proto je tu nová anketa, ve které můžete epizodu "oznámkovat". Připomínám, že se nejedná o nejnovější epizodu, ale ještě tu jednu předtím o minigolfu, ve které byl Max.

Hodnocení je od A do E s tím, že A je nejlepší hodnocení a E nejhorší. Samozřejmě můžete i napsat do komentářů, co se vám líbilo a co ne, případně proč. Ale pokud se vám psát nechce, stačí jedno kliknutí.

Gallery Update: Bones 10x15 Stills

25. april 2015 at 16:55 | bones-czech.blog.cz |  info/news
Fox zveřejnil čtyři nové fotky k epizodě 10x15 The Eye In The Sky, která se vysílala tento týden. Spousta z vás jistě čeká na titulky, v tom případě můžu říct, že se máte na co těšit. Epizoda se opravdu povedla, ale o tom více za týden.

image host image host image host image host

GALLERY LINK:

Soundtrack - Season 10

25. april 2015 at 16:45 | bones-czech.blog.cz |  soundtrack
Otvírám článek se soundtrackem k aktuální desáté sérii, a jako vždy budu přidávat každou novou písničku, která v epizodách zazní.

Poslední update: 14. 06. Nyní již hudba z celé série.

10x01 The Conspiracy In The Corpse
› Radical Face - The Gilded Hand

10x02 The Lance To The Heart
› Bones Cast - Lime In Da Coconut

10x03 The Purging Of The Purgit
› Frank Sinatra - I've Got You Under My Skin (v podání Stephena Nathana)

10x04 The Geek In The Guck
› Vancouver Sleep Clinic - Rebirth
› Leon Rockmore - Kraftwerk

10x06 The Lost Love In The Foreign Land
› Jamestown Revival - Heavy Heart
› Doug Paisley - End of the Day

10x07 The Money Maker On The Merry-Go-Round
› Blac Haze - Get Da Money
› Novo Armor & Ed Tullett - Faux

10x09 The Mutilation Of The Master Manipulator
› Foreigner - Waiting For A Girl Like You

10x10 The 200th In The 10th
› Celia Cruz - Cao Cao, Mani Picao (Jessica Warren)

10x14 The Putter In The Rough
› Split Screens - Close Your Eyes
› The Tikiyaki Orchestra - Tango Tahiti

10x15 The Eye In The Sky
› Seinabo Sey - Hard Time
› Emily Wolfe - Anywhere

10x17 The Lost In The Found
› Scars on 45 - Fading Bright Eyes Dark

10x18 The Verdict In The Victims
› Jose Gonzalez - With The Ink Of A Ghost

10x21 The Life In The Light
› Joshua Radin - Another Beginning

10x22 The Next In The Last
› The Swell Season - Into the Mystic