July 2015

Bones S11 Shooting starts on Monday!

31. july 2015 at 22:30 | bones-czech.blog.cz |  news
TJ Thyne na twitteru sdílel, že má přečtený první scénář 11. série a i díky němu víme, že natáčení začíná již v pondělí.


Kathy Reichs hovoří s TV Guide o seriálu 'Bones' [2006]

31. july 2015 at 17:21 | bones-czech.blog.cz |  interviews
Narazila jsem na jeden starší rozhovor s Kathy Reichs pro TV Guide z doby, kdy se vysílala epizoda 2x11 Judas On a Pole, ve které Kathy hrála forenzní antropoložku účastnící se obhajoby dizertační práce Zacka Addyho. Přišlo mi tam pár věcí zajímavých, tak jsem se rozhodla to přeložit a zveřejnit tady.

TV Guide: Byla jste nervózní?
Reichs: Často mluvím na veřejnosti, takže ne, nebyla. To jediné, co mi dělalo starosti, bylo, jestli moje vlasy budou vypadat dobře.

TV Guide: Snažili se vás vepsat do seriálu už někdy předtím?
Reichs: Jo, mluvili jsme o tom a Hart pro mě chtěl napsat roli, ale já se do toho moc nehrnula, pak ale řekl: "Tu epizodu režíruje David Duchovny." A tak jsem souhlasila.

TV Guide: Jak se vám líbí Bones?
Reichs: Miluji to! Čtu každý scénář a vždy je to pro mě zábava, když seriál vidím v televizi. Ráda vidím tu transformaci ze scénáře na obrazovku.

TV Guide: Přijde vám neskutečné číst a sledovat seriál o postavách, které jste vytvořila?
Reichs: Je to trochu zvláštní, protože je to založené částečně na mě a částečně na knihách. Emily ale odvádí tak skvělou práci.

TV Guide: Když čtete scénáře, je v nich něco, co je podle vás z forenzního hlediska neuvěřitelné?
Reichs: Občas říkám "cože?" Nemůžete prostě jen odříznout kus kosti a určit z ní pod mikroskopem věk. Musíte na to s mikroskopickým sklíčkem.

TV Guide: Existuje ve skutečnosti 'Angela'? Protože její práce se zdá být plná špičkové technologie.
Reichs: Ta technologie existuje a jsou lidé jako Angela, kteří vytváří grafiku a úžasné věci s ní. Má ale každá průměrná laborka takovou technologii? Ne. Je to velmi neobvyklé.

TV Guide: Stává se vám často, že se lidé snaží zjistit, zda jsou postavami ve vašich knihách?
Reichs: Ano, tahle část seriálu je skutečná.

TV Guide: Sledujete jiné procedurální seriály?
Reichs: S tempem, které udržuji, je těžké najít si čas na sledování televize. Seriál Cold Case je mimořádně dobrý. Ale těžko se mi sledují seriály CSI, protože když je věda nepřesná, překáží mi to ve sledování.

source: tvguide.com

Michael Grant Terry, Pej Vahdat & Eugene Byrd - Hiking

30. july 2015 at 10:26 | bones-czech.blog.cz |  candids
Kluci před pár dny na pěším výletu.

image host image host

Halloweenská epizoda v 11. sérii?

29. july 2015 at 8:53 | bones-czech.blog.cz |  news

Scénáristka Emily Silver včera na twitteru sdělila, že Bones scénáristé pracují na osnově nějaké speciální epizody. Přidala i hashtag #HappyHalloween, což se dá brát jako náznak, že tato speciální epizoda bude v duchu Halloweenu!
Pro Bones by to byla druhá taková epizoda po 3x05 The Mummy In The Maze.

Potěšila vás tato informace? Mně ani nenapadlo, že bychom si někdy zopakovali Bones Halloween, takže je to pro mě velmi milé překvapení. Už teď se těším.


Bones Squinterns - Personal pics

29. july 2015 at 8:16 | bones-czech.blog.cz |  candids
Ředitelka castingu pro Bones Christine Ciraolo na twitteru sdílela ještě dvě fotky z její svatby s Michaelem Grant Terrym (Wendell). Pár jich má i na facebooku.


John Francis Daley, Ryan Cartwright and Tamara Taylor at the premiere of Warner Bros. "Vacation" - July 27, 2015, Westwood, California

28. july 2015 at 20:25 | bones-czech.blog.cz |  events 2015
Včera se v Kalifornii konala premiéra filmu 'Vacation', ke kterému napsal scénář John Francis Daley a jeho partner Jonathan Goldstein. Na premiéře se také ukázal Ryan Cartwright, kterého si jistě pamatujete jako zemřelého stážistu Vincenta Nigel-Murrayho. Ryan i John si ve filmu také zahráli menší role. Na společných fotkách můžete vidět i hlavní obsazení filmu - Christina Applegate, Chevy Chase, Chris Hemsworth, Ed Helms a další.

EDIT: Na premiéře se objevila i Tamara Taylor, a moc jí to slušelo. Doufám, že si už nechá dlouhé vlasy.


Reboot Spider-Mana našel scénáristy

28. july 2015 at 20:11 | bones-czech.blog.cz |  news
Že se chystá další předělávka filmu Spider-Man pro Sony Pictures a Marvel Studios, v hlavní roli s Tomem Hollandem, pro vás nemusí být novinkou.

Stránka Deadline však nově vydala informaci, že se studio právě domlouvá s Johnem Francisem Daleym (Bones - Dr. Lance Sweets) a Jonathanem M. Goldsteinem, aby k filmu napsali scénář.

Daley a Goldstein spolu již napsali komedie Zataženo, občas trakaře 2 (Cloudy with a chance of meatballs); Šéfové na zabití 1&2 (Horrible Bosses); Kouzelníci (The Incredible Burt Wonderstone) a nejnověji Bláznivá dovolená (Vacation - zároveň jejich režisérský debut).

V tuto chvílí nepojmenovaný reboot Spider-Mana by se do kin měl dost v roce 2017.

Zajímavostí na konec ještě je, že Daley a Goldstein byli i na seznamu, ze kterých si studio vybíralo režiséra filmu. Tím nakonec bude Jon Watts.

EDIT 28. 7. 2015: John a Jonathan jsou nyní oficiálně scénáristy chystaného filmu.

source: deadline.com

Pět zajímavostí o 'Bones' od Kathy Reichs

27. july 2015 at 19:27 | bones-czech.blog.cz |  articles
Kathy Reichs je autorkou knih o forenzní antropoložce Temperance Brennanové. V oblasti forenzní antropologie se sama vyzná, jakožto jedna z méně než sta forenzní antropologů certifikovaných Americkou radou Forenzní antropologie. Její život a knihy tvoří základ televizního seriálu 'Bones'. Stránce Word and Film prozradila pět zajímavostí z natáčení seriálu.

Rekvizity. Jakožto forenzní antropoložka, má práce může být velmi nechutná. Lidé, kteří se v 'Bones' starají o rekvizity, přijali věrohodnost s chutí. Ať už se z těl kouří, něco z nich teče, krvácí, jsou vyhozena do povětří, prostřílené kulkami nebo plná slimáků, oddělení rekvizit vytváří neuvěřitelné mrtvoly. Ačkoliv má televizní Tempe mnohem lepší pracovní prostředí, ostatky, se kterými pracuje, vypadají jako by právě dorazili z márnice.

Zábava. Bones tým se dobře baví. Humor je v mých knihách důležitý, a důležitý je i v seriálu, samozvaném 'dramedy'. Mimo kameru se nikdo nebere příliš vážně. Každý tvrdě pracuje, ale ta práce je naplněna pocitem hravosti. Je to jako rodina - na způsob díla Lousi May Alcottové, ne jako u Tolstoye. Showrunneři, scénáristé, herci, štáb, produkce, post-produkce - každý je vstřícný a upřímný, pozitivní, zábavný, a jestliže svou práci nemilují, nedá se to poznat.

Přesnost. Už od začátku Hart Hanson slíbil, že věda v 'Bones' bude přesná, a svůj slib dodržel. Hodinové drama zpochybňuje to, že získat výsledky DNA trvá týdny, a ne minuty, ale seriál nedělá kompromisy. S každou epizodou scénáristé hledají nová a zajímavá vodítka na kostech. Dělají intenzivní výzkum, konzultují se mnou, a i po 200 epizodách stále vymýšlejí vynalézavé a přesné zápletky. Tato oddanost přichází ze všech stran - herci, oddělení rekvizit, výprava, kostýmy. Každý element seriálu je dokonalý, a každý má zájem na tom, aby to zůstalo poctivé.

Catering. Na natáčení, v kanceláři scénáristů, v budově produkce, jídla je pořád dost. Někdo tam silně věří na tu teorii s brainfood ("potraviny pro mozek"). Podávají se snídaně, oběd a večeře, ale také ranní svačina, odpolední svačina, večerní svačina. A jejich "svačina" není jako naše "svačina" - je to tříchodový teplý pokrm! A nebojte se, pokud máte mezitím hlad (těžko si to představit). K dispozici jsou neomezeně sladkosti, ovoce, sušenky, chipsy, oříšky, cookies, pop-tarts, wasabi hrášek, cokoliv si řeknete. Také nápoje. Nikdo na place nebude hladovět. Vlastně je nepochopitelné, jak každý zůstává tak hubený. To musí být to kalifornské běhání.

Láska. Speaking in Bones je moje osmnáctá kniha o Tempe Brennanové. Televizní seriál má za sebou desátou sérii. Žasnu nad láskou k obojímu, a ochotu odpustit nesouvislosti mezi nimi. Televizní Tempe vidím jako dřívější verzi Tempe, ale i tak existují nesrovnalosti, které se nedají odčarovat. Fanoušci přesto zůstávají věrní. Já osobně bych nemohla milovat Emily Deschanel víc. Je neuvěřitelně milá a tvrdě pracující, oddaná perfektnímu ztvárnění Tempe. Stráví hodiny tím, že analyzuje mě i Tempe, aby to udělala správně. Emily pro kameru bezproblémově spojuje skutečnost a fikci se znepokojující vnímavostí. Navíc "mě" dělá nesmírně atraktivní a hubenou. Co bych mohla nemilovat?


Tamara Taylor: Photo Update

26. july 2015 at 20:02 | bones-czech.blog.cz |  info/news
Dnes tu máme ještě pár nových fotek Tamary Taylor. Nejdříve se mi podařilo najít ještě jednu fotku pro Runway Magazine, dále dva portréty z letošního Comic Conu a také z rozhovoru a podepisování na SDCC.

image host
GALLERY LINK:

image host image host
GALLERY LINK:

image host image host
GALLERY LINK:

(Bones Quotes) - 1x22 The Woman in Limbo - Hlášky

26. july 2015 at 14:24 | bones-czech.blog.cz |  bones quotes
Booth: (o knize Brennanové) Jsem v ní?
Brennanová: Ne.
David: Rozhodně.

Brennanová: (otevírá dveře) Je po půlnoci.
Booth: Jel jsem kolem, viděl jsem, že svítíš. Říkal jsem si, že máš třeba chuť na čínu.
Brennanová: Ty jsi viděl, že svítím, ze silnice?
Booth: Přesně tak.