Pět zajímavostí o 'Bones' od Kathy Reichs

27. july 2015 at 19:27 | bones-czech.blog.cz |  articles
Kathy Reichs je autorkou knih o forenzní antropoložce Temperance Brennanové. V oblasti forenzní antropologie se sama vyzná, jakožto jedna z méně než sta forenzní antropologů certifikovaných Americkou radou Forenzní antropologie. Její život a knihy tvoří základ televizního seriálu 'Bones'. Stránce Word and Film prozradila pět zajímavostí z natáčení seriálu.

Rekvizity. Jakožto forenzní antropoložka, má práce může být velmi nechutná. Lidé, kteří se v 'Bones' starají o rekvizity, přijali věrohodnost s chutí. Ať už se z těl kouří, něco z nich teče, krvácí, jsou vyhozena do povětří, prostřílené kulkami nebo plná slimáků, oddělení rekvizit vytváří neuvěřitelné mrtvoly. Ačkoliv má televizní Tempe mnohem lepší pracovní prostředí, ostatky, se kterými pracuje, vypadají jako by právě dorazili z márnice.

Zábava. Bones tým se dobře baví. Humor je v mých knihách důležitý, a důležitý je i v seriálu, samozvaném 'dramedy'. Mimo kameru se nikdo nebere příliš vážně. Každý tvrdě pracuje, ale ta práce je naplněna pocitem hravosti. Je to jako rodina - na způsob díla Lousi May Alcottové, ne jako u Tolstoye. Showrunneři, scénáristé, herci, štáb, produkce, post-produkce - každý je vstřícný a upřímný, pozitivní, zábavný, a jestliže svou práci nemilují, nedá se to poznat.

Přesnost. Už od začátku Hart Hanson slíbil, že věda v 'Bones' bude přesná, a svůj slib dodržel. Hodinové drama zpochybňuje to, že získat výsledky DNA trvá týdny, a ne minuty, ale seriál nedělá kompromisy. S každou epizodou scénáristé hledají nová a zajímavá vodítka na kostech. Dělají intenzivní výzkum, konzultují se mnou, a i po 200 epizodách stále vymýšlejí vynalézavé a přesné zápletky. Tato oddanost přichází ze všech stran - herci, oddělení rekvizit, výprava, kostýmy. Každý element seriálu je dokonalý, a každý má zájem na tom, aby to zůstalo poctivé.

Catering. Na natáčení, v kanceláři scénáristů, v budově produkce, jídla je pořád dost. Někdo tam silně věří na tu teorii s brainfood ("potraviny pro mozek"). Podávají se snídaně, oběd a večeře, ale také ranní svačina, odpolední svačina, večerní svačina. A jejich "svačina" není jako naše "svačina" - je to tříchodový teplý pokrm! A nebojte se, pokud máte mezitím hlad (těžko si to představit). K dispozici jsou neomezeně sladkosti, ovoce, sušenky, chipsy, oříšky, cookies, pop-tarts, wasabi hrášek, cokoliv si řeknete. Také nápoje. Nikdo na place nebude hladovět. Vlastně je nepochopitelné, jak každý zůstává tak hubený. To musí být to kalifornské běhání.

Láska. Speaking in Bones je moje osmnáctá kniha o Tempe Brennanové. Televizní seriál má za sebou desátou sérii. Žasnu nad láskou k obojímu, a ochotu odpustit nesouvislosti mezi nimi. Televizní Tempe vidím jako dřívější verzi Tempe, ale i tak existují nesrovnalosti, které se nedají odčarovat. Fanoušci přesto zůstávají věrní. Já osobně bych nemohla milovat Emily Deschanel víc. Je neuvěřitelně milá a tvrdě pracující, oddaná perfektnímu ztvárnění Tempe. Stráví hodiny tím, že analyzuje mě i Tempe, aby to udělala správně. Emily pro kameru bezproblémově spojuje skutečnost a fikci se znepokojující vnímavostí. Navíc "mě" dělá nesmírně atraktivní a hubenou. Co bych mohla nemilovat?

 


Comments

1 A A | 28. july 2015 at 8:12 | React

Ahoj, vím, že je to mimo téma, ale asi před čtrnácti dny jsem ti posílala mail na bonesczech@gmail.com. Mohla bys mi prosímtě odpovědět? Moc by mi to pomohlo. Díky, A. :)

2 brre brre | Web | 28. july 2015 at 18:42 | React

oni nedělají nic jiného než jedí ne? fakt nechápu jak můžou vypadat všichni tak dobře!:o))

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama