November 2015

Rozhovor Emily Deschanel pro Improper Bostonian

30. november 2015 at 22:33 | bones-czech.blog.cz |  interviews
Takže, jak to zvládáte se dvěma dětmi? Tomu mladšímu je jen 5 měsíců?
Ano, druhému jsou čtyři roky, jo. Jak zvládám všechno? Nezvládám. Neustále se snažím stíhat všechno, a někdy brečím, protože nevidím svoje děti. Snažím se prostě přežít a zvládnout, co je třeba, ale je to rozhodně obtížné.

Co bylo pro vás nejdivnější, když jste jako hollywoodské dítě přišla do Bostonu?
Nejsem si jistá, že samu sebe považuji za hollywoodské dítě, a nejsem si jistá, že je to divné, ale miluji bostonský přízvuk. Ten je můj oblíbený. Ale na univerzitě jsme měli předmět o dialektech a ani učitelka bostonský přízvuk nedokázala. Musela nám ho předvést dívka z Bostonu.

Kdybyste měla dceru, pojmenovala byste jí Temperance?
Ne. (se smíchem) Myslím, že ne. To by bylo docela šílené. Mám syna Henryho a moje postava má nyní syna Hanka. Víc bych nechtěla, aby se jména překrývala se skutečným životem.

Jste choulostivá?
Ne. Klidně můžu sledovat operaci, mám ráda forenzní pořady. Byla jsem v márnici a viděla jsem pitvy. I když, skoro jsem omdlela, když můj syn potřeboval zašít bradu. Museli mi donést džus. Tak jsem asi choulostivá, pokud jde o moje děti.

Jak těžce jste kvůli této roli musela studovat?
Pořídila jsem si všechny knihy o forenzní antropologii a forenzních vědách obecně, a tím jsem měla docela základ jisté terminologie, kterou jsem měla užívat. Takže jsem se naučila základy. Teď znám mnoho kostí v těle.

Tak to vám musí skvěle jít písnička "Kolenní kost je připojená k holeni…"
Ano. Je to "Čéška je spojená s kostí stehenní…" V minulé sérii jsme měli epizodu, ve které jsem tu písničku přepsala. Podle toho, kdo to počítá, máme buď 206, nebo 208 kostí v těle. V té epizodě jsme je všechny vyjmenovali.

Nejhroznější násilí páchané v současnosti na zvířatech?
Zvířatům se děje mnoho hrozných věcí. Já se zaměřují na těch 10 miliard zvířat, která jsou vychovávána a zabita kvůli jídlu, jen v této zemi na farmách. To číslo je tak veliké. Není tomu přikládána dostatečná pozornost. Lidé o tom nechtějí slyšet. Ale dopad na životní prostředí a zdraví lidí, když přehlédneme krutosti, kterým tato zvířata čelí, na to se zaměřuji nejvíc.

Vyřešila jste někdy zločin ve skutečném životě?
Myslím, že neustále řeším malé zločiny. Stále vymýšlíme malé záhady pro mého syna, aby je vyřešil, protože to miluje. Ale já denně řeším záhadu "kde je můj telefon?" Denně ho ztrácím.

Episode Title 11x11

30. november 2015 at 10:47 | bones-czech.blog.cz |  news
Přestože zatím stále netušíme, kdy se v roce 2016 Bones vrátí, známe název první epizody, kterou příští rok uvidíme. Scénař napsala Kendall Sand a opět by mělo jít o dramatičtější epizodu.

11x11 The Death In The Defense

David Boreanaz at the Colorado Avalanche hockey game, with family

28. november 2015 at 17:54 | bones-czech.blog.cz |  candids David

David s manželkou a dětmi letos trávili Díkůvzdání v Denveru ve státě Colorado, kam by normálně cestoval jen Jaden se svým hokejovým týmem. Ve středu si navíc zašli na hokejový zápas do místního Pepsi Center. S Davidem zde mluvili i reportéři a vyfotili si ho fanoušci, takže ze zápasu máme pár fotek, které byly přidány na sociální sítě. Ty dvě fotky na konci jsou pak od Jaime, ta úplně poslední je pak ze samotného Dne Díkůvzdání.
Na účtu Coloradu Avalanche se navíc objevila taková animace Davida, jak tančí. :D Tu jsem dala hned na začátek.

image host image host image host image host image host

Věda v televizi: Ženy z Bones

28. november 2015 at 14:34 | bones-czech.blog.cz |  articles

Michelle O'Brien: "Existuje mnoho televizních seriálů, které ukazují sílu vědy, především pokud jde o řešení vražd. Žádný z nich to však, podle mě, nedělá lépe než Bones. Pokud jste o seriálu nikdy neslyšeli, zde je stručný popis. Lékařsko-právní laborka Jeffersonova Institutu ve Washingtonu D.C. asistuje FBI při vyšetřování vražd, když jsou těla rozložené tak, že nelze poznat, o koho jde. Tým vede forenzní antropoložka Dr. Temperance Brennanová (Emily Deschanel). Její prací je identifikovat oběť z jejich kostí a určit, jak umřela. Dr. Camille Saroyanová (Tamara Taylor) je patoložka a bývalá koronerka New York City; používá měkké tkáně těla, aby zjistila, zda byl někdo otrávený, nebo co bylo jejich poslední jídlo. Poslední hlavní členkou týmu je Angela Montenegrová (Michaela Conlin). V srdci je to umělkyně a tvoří obličejové rekonstrukce, aby pomohla identifikovat oběti. Také používá technologii, aby pomohla s vyšetřováním, například při nahlížení na záběry z bezpečnostních kamer.

Co Bones odlišuje od ostatních seriálů, je, že žádná z žen neskrývá svou inteligenci. Když jsem vyrůstala, seriály, které jsem sledovala, ztvárňovaly chytré dívky jako trapné šprtky, které by se měly stydět za to, že jsou chytré. Ženy v Bones se nikdy ohledně své inteligence necítí nepříjemně - vlastně naopak. Seriál také zdůrazňuje důležitou roli, kterou věda ve světě hraje; tyhle ženy pomáhají dopadnout zločince. Divákům to ukazuje, že pokud pracujete dostatečně tvrdě, ženy mohou vynikat v oblastech, které jsou tradičně dominovány muži. Také nám to ukazuje, že někdy i "šprti" mohou zachránit situaci a být hrdiny!"


Twitter | David Boreanaz & Sara Rue, Charity walk-on role

27. november 2015 at 21:43 | bones-czech.blog.cz |  Social media - season 11
Dvě nové fotky z Twitteru. Na první je David Boreanaz se Sarou Rue, která se objeví poprvé v desáté epizodě v roli behaviorální analytičky Leslie Green (měla by se vrátit v druhé polovině série). A ke druhé, která je z natáčení deváté epizody, napsal pán, co tu fotku sdílel toto: "Zrovna jsem dotočil komparzní roli v BONES pro charitu. Naprosto ohromní herci, byl to ten nejlépe strávený čas. Emily Deschanel byla tak laskavá a přívětivá. Celé obsazení mi zařídilo nezapomenutelný zážitek. Úžasné." (x)


Emily Deschanel pro Extraordinary Health o svém zdravém životním stylu

27. november 2015 at 19:28 | bones-czech.blog.cz |  interviews
"Za ty roky jsem viděla v seriálu mnoho nechutných těl," směje se Deschanel. "Jsem si rozhodně víc vědoma toho, že existuje mnoho věcí, které nedělají dobře vašim kostem. Například, když vaše tělo nedostává dostatek živin, vyluhuje si, co potřebuje, z kostí, a to působí problémy. Když jsem jednou natáčela scénu, moje postava měla někomu nabídnout sodovku. A já řekla, že to nemůžeme udělat, protože sodovka není zdravá pro kosti!"

Ve skutečném životě, vedou kosti předků Deschanel až k Francouzům, Švýcarům, Holanďanům, Angličanům a Irům. Narodila se v Los Angeles, 39letá herečka a producentka je dcerou kameramana nominovaného na cenu Akademie Caleba Deschanel a herečky Mary Jo Deschanel, a je si neuvěřitelně podobná se svou sestrou Zooey, která hraje v sitcomu New Girl. Poté, co vystudovala Bostonskou univerzitu s bakalářským titulem z divadelního herectví, natočila v roce 1994 svůj první film It Could Happen To You. Následovaly role v Cold Mountain, The Alamo a Glory Road; Interview Magazine ji v roce 2004 jmenoval jednou z "šesti hereček, které stojí za to sledovat." V roce 2005 získala hlavní roli v Bones a od té doby ji milují miliony fanoušků.

V seriálu má Deschanel skvělý vztah s kolegou Davidem Boreanazem, který hraje jejího manžela, FBI agenta Seeleyho Bootha. Tato dvojice řeší vraždy a nevysvětlitelné smrti z vodítek nalezených na kosterních pozůstatcích obětí, ale je to černý humor a láska mezi hlavní dvojicí, která seriál odlišuje od ostatních podobných krimi seriálů. Mimo natáčení je život Deschanel méně dramatický; je vdaná za herce a scénáristu Davida Hornsbyho a žijí spolu v Los Angeles se dvěma malými syny. Přestože starat se o rodinu a pracovat zároveň může být zastrašující, je oddaná několika cílům společenského zajmu a veřejně podporuje myšlenku, že vegetariánství a veganství mohou pomoc životnímu prostředí. Na začátku jedenácté série svého seriálu, podala Deschanel rozhovor Extraordinary Health o úspěchu seriálu a o tom, jaký je život s novým miminkem.

Gratulujeme k narození vašeho druhého syna! Jak se život mění s novým dítětem?
Mění se toho hodně. Rovnováha, kterou se snažíte udržet při jednom dítěti a práci zároveň, se vynásobí 50krát! Kojím, takže se to snažím zahrnout do rozvrhu při natáčení každé dvě hodiny. Je zde mnoho nových výzev, ale nevadí mi to. Můj syn je tak roztomilý!

Snažíte se dosáhnout rovnováhy mezi svou kariérou, mateřstvím, manželstvím a osobními zájmy? Máte pro ostatní, kteří tohle chtějí zvládat, nějaké tipy?
Uvědomila jsem si, že nelze dělat vše, alespoň ne každý den. Například, některý den třeba nemůžete cvičit, protože potřebujete trávit víc času se svými dětmi. Když nemůžu být se svými syny, snažím se jim nechávat různé připomínky. Pro svého staršího syna, Henryho, píšu vzkazy a dávám mu je do krabičky s obědem, nebo mu nechám vzkaz u postele, až se vzbudí, aby věděl, že na něj myslím.

‘Bones’ Emily Deschanel and David Boreanaz ‘Happy Thanksgiving’

26. november 2015 at 19:59 | bones-czech.blog.cz |  on the set
Dnes se v USA slaví Den Díkůvzdání - k této příležitosti natočil seriálu BONES tento rok poprvé epizodu, ve které tým slavil právě tento den (epizoda 11x08 High Treason In The Holiday Season) - a David Boreanaz s Emily Deschanel nahráli, při natáčení epizody v přestrojení, pro své fanoušky takové přání, ve kterém všem přejí krásný svátek a také doporučují, ať si místo skutečného krocana dají tofukrocana. Nakonec říkají, že jsou za nás fanoušky velmi vděční, děkují za podporu.
Videa BonesOnFox nahráli na Facebook, Twitter i Instagram, ale aby to šlo přehrát i tady bez odkazování, nahrála jsem to youtube.

Jako vždy jsou zlatí. :-)
STILLS: 11x09 The Cowboy in the Contest

26. november 2015 at 9:48 | bones-czech.blog.cz |  Season 11
Devátý díl uvidíme až za dva týdny, ale již nyní si můžeme prohlédnout fotografie k letošní epizodě s B&B přestrojení. Tentokrát se jako Buck a Wanda vypraví na soutěž ve střílení ve stylu Divokého západu. Epizody v přestrojení jsou vždy zábavné, a tahle jistě nebude výjimkou. David a Emily/B&B vypadají vážně skvěle. Nejlepší jsou ty poslední dvě, což evidentně nejsou momentky z epizody, ale jsou skvělé prostě.


Producent BONES Barry Josephson žaluje FOX

25. november 2015 at 22:45 | bones-czech.blog.cz |  news
Nebudu tu překládat celý článek, protože je dlouhý a mnohé z toho je na pochopení zbytečné (ovšem detaily, pokud vás zajímají, si můžete přečíst na: hollywoodreporter.com či deadline.com).
O co v podstatě jde:

Barry Josephson, producent BONES již od počátku seriálu, žaluje 20th Century Fox Corporation, Fox Broadcasting Company a Fox Entertainment Group za to, že jemu a seriálu hrozili zrušením, pokud nepřijme snížený licenční honorář, a to při vyjednávání o prodloužení seriálu na pátou, šestou, sedmou a osmou sérii.

Josephson se svými právníky také skrz audit za prvních 7 sérii zjistili, že FOX nepodal zprávu o výdělcích seriálu za licenční poplatky v Evropě, nesprávně informoval o výdělcích za reklamy, a ziscích ze serverů Hulu, Fox.com a dalších - jde o částky které dohromady činí kolem 30 milionů dolarů.

"Fox opakovaně porušoval svou smlouvu s Josephsonem tím, že ho systematicky připravovali o kompenzace, na které měl smluvně nárok, a neschopností maximalizovat zisky ze seriálu - to vše ve prospěch mateřské společnosti a na úkor Josephsona a dalších účastníků zisku ze seriálů."

Barry Josephson nyní žádá peněžní náhrady škod. Žaloba nespecifikuje, o jaké finanční škody jde, ale Josephson věří, že mu Fox dluží miliony dolarů. Žaloba je plná detailů, které dokazují extrémně vysokou hodnotu seriálu pro Fox v průběhu let. Nový výkonný ředitel 21st Century Fox James Murdoch prý osobně řekl Josephsonovi, že je Bones "možná ten nejvíce výdělečný seriál v historii Foxu."

Foto: David Boreanaz a Barry Josephson

TV Guide: BONES Midseason Finale Preview

25. november 2015 at 17:24 | bones-czech.blog.cz |  spoilers

V první epizodě letošního midseason finále BONES půjdou Booth a Brennanová opět v přestrojení za Bucka a Wandu, aby vyřešili případ na soutěži ve střílení ve stylu Divokého západu. Ale Buck a Wanda nebudou pracovat jako pár.

"Bootha představa vyšetřování v přestrojení nadchla mnohem víc než Brennanovou," vysvětluje výkonný producent Michael Peterson TVGuide.com. "Myslí si, že je to ztráta času, říká: 'Prostě chceš jen nosit směšné kovbojské klobouky a zbraně.' Nevěří, že je to opravdu nutné, takže se k němu z počátku nepřipojí. Přijde později, ale to změní jejich dynamiku. Doposud šli vždy v přestrojení jako pár, ale tentokrát budou předstírat, že se neznají. Už jsou dlouho manželé, a tohle byla zábavná příležitost, aby se viděli v jiném světle."

Zábava ovšem nečeká další páry seriálu. V té samé epizodě dojde k zajímavému vývoji mezi Cam a Sebastianem Kohlem, což způsobí nějaké nepříjemnosti, když se v následující epizodě vrátí Arastoo. Manželství Angely a Hodginse navíc podrobí těžké zkoušce další zvrat.

source: tvguide.com