Showrunner 'Bones' Michael Peterson o návratu Zacka a finální sérii

30. july 2016 at 18:10 | bones-czech.blog.cz |  interviews

Odkdy jste začali uvažovat na tím, že se Zack vrátí v rámci téhle storyline?
Pravděpodobně uprostřed roku, když jsme začali plánovat příběh toho vraha. Zavolali jsme Hartovi; nechci toho prozradit moc, ale myslím, že klíčem nebylo udělat ze Zacka vraha, ale přivést ho zpět. Příběh toho vraha a Zacka není u konce. Opakuji, ten vrah je manipulativní. Chce, abyste si něco mysleli; pozor na domněnky.

Můžete potvrdit, zda je Zack tím vrahem, nebo je to další manipulace?
Než se fanoušci začnou rozčilovat, že "to takhle jste ho přivedli zpátky?!" řekl bych, že epizoda naznačuje, že přešel na temnou stranu. Ale ten příběh není dovyprávěný.

Jak na to reagovali herci?
Nejdřív jsem volal Davidovi a Emily ohledně toho, co plánujeme. Dvanáctá série by měla být o tom, že uzavřeme jejich příběhy. Jsou tu jisté věci s Boothem a Brennanovou z první série. Jeden příběh, o kterém jsme si vždy mysleli, že ho musíme dokončit, je Zack. Nějakou dobu jsme ho neviděli, fanoušci ho mají rádi, já taky. Byl jsem fanouškem seriálu, než jsem se stal jeho scénáristou. Chci jeho příběh dořešit správně. To bylo cílem, to bylo něco, co David a Emily zcela chápali a stoprocentně s tím souhlasili. Ale věděli hodně dopředu o zvratu, který na konci série bude. Každý si to užil! Je milé překvapit herce i štáb v jedenácté sérii.


Jakou roli v tom bude hrát fakt, že Sweets byl jediný, kdo věděl pravdu o Zackovi; že nikoho nezabil?
To bude velkou součástí příběhu. Sweets byl jediný, kdo to věděl, ale je mrtvý. To je něco, co chceme ve finální sérii vyřešit: ať se zjistí pravda a uvidíme, jaké to bude mít následky. Rozhodně. Dostane se to ven. Booth a Brennanová uslyší pravdu - ale budou tomu věřit?

Zack strávil mnoho času v zařízení, ve kterém nejspíš ani neměl být. I když nikoho nezabil, to by člověku mohlo způsobit velké škody. Jakého Zacka uvidíme ve 12. sérii?
Myslím, že to je ta hlavní otázka: každý se na něj dívá a přemýšlí, co se stalo? Když se podíváte na úplný závěr finále, na čele má velikou jizvu: co za tím stojí? Byl pryč tak dlouhou dobu. Jak jste správně řekla, být na místě, kde vás budou považovat za nemocného, na něj bude mít vliv. Kdo s ním trávil čas, kdo na něj měl vliv? Všechny ty věci bude třeba odpovědět.

Tým si prošel mnohým v průběhu let, ale jít po někom, kdo byl jedním z nich, jak k tomu budou přistupovat, při snaze dostat Brennanovou zpět od Zacka? Obzvlášť Hodgins, který byl jeho nejlepší kamarád?
Hodgins, díky své blízkosti k Zackovi, to snáší jinak, než ostatní. Myslím, že se tím vrátí trochu jeho vztek. Je naštvaný, už jednou si tím se Zackem prošel. Teď to vypadá, že se to děje znovu. Je opravdu naštvaný. Na konci série cítí bolest v nohách, když se mu vrací nervy. Ale bolest a utrpení kvůli Zackovi jsou tisíckrát horší, než jakákoliv fyzická bolest. Je to velmi zvláštní perspektiva. Byl to jeho nejlepší kamarád a myslím, že se z té první zrady ještě nedostal. A teď se to vrací zpátky, to pro něj bude obrovská výzva.

Hodgins pochybuje ve finále o důkazech. Pochybuje někdo o tom, že by to mohl být Zack, až se seriál vrátí? Nebo na to není prostor, když se zdá, že je Brennanová v nebezpečí?
První věcí je: dostaneme se k Brennanové v čas? To je nejdůležitější. Až bude dosaženo toho, všechny důkazy ukazují na něj. Ale tohle je velmi manipulativní vrah, vede nás na špatnou cestu? Jsou tu jisté otázky, ale především každý ví, že tohle je jiný Zack. Je to horší, než s čím se museli potýkat poprvé. To je jejich perspektiva, ale samozřejmě nevěděli to, co Sweets.

Ačkoliv Zack v seriálu nebyl mnoho let, nedávno jste ho zmínili v té dokumentární epizodě. Bylo to kvůli tomu, abyste lidem připomněli postavu, která byla šest let pryč, ale měla se stát součástí velkého příběhu?
To bylo velmi účelné. Věděli jsme, že k tomu ve finále dojde. Zack nebyl v prvním konceptu toho scénáře, ale šel jsem za scénáristou, který epizodu napsal a řekl mu, abychom ho zmínili a to včetně fotek, abychom všem připomněli i jeho tvář. Zdá se, že to fungovalo. Na Twitteru byli všichni za tu zmínku rádi. Myslím si ale, že si neuvědomovali, co se blíží.

Při pohledu na 12. sérii, Cam a Arastoo se mají brát. Čekáte, že se to stane před finále seriálu?
Nejspíš to nebude finále seriálu. Máme tolik příběhů, které musíme začlenit do těchto 12 epizod. Myslím, že to dáme někam doprostřed. Ale mohlo by se to změnit.

Budou se stále řešit epizodní případy v každé epizodě?
Myslím, že vždy budeme mít případ týdne, i když bude menší. Perfektním příkladem je svatební epizoda. Bylo to hlavně o postavách, ale malý případ tam byl.

Co dalšího máte v současnosti už naplánované?
Když jsme šli za Foxem s tím, co chceme udělat, je tu nová hrozba pro Bootha a Brennanovou, něco co se zrodilo v první sérii. Hodně toho se týká duchů minulosti, jestli to tak chcete říct. Boothův příběh je o tom, že vlastně hledá odpuštění, svým způsobem, za své hříchy z minulosti: životy, které vzal, když byl sniper. Vrátí se někdo z Boothovi minulosti, který ho bude pronásledovat velmi zajímavým způsobem. Na to se opravdu těšíme. Co se týká Brennanové, v první sérii hledala svou rodinu. Budou tu jisté nové zvraty ohledně jejího hledání. Vyřešit Boothovy minulé hříchy, řekněme, a pátrání po rodině Brennanové, to jsou velké výzvy 12. série.

Bratr Brennanové, Russ, je nějakou dobu pryč, [herec] v podstatě už vůbec nehraje. Existuje nějaká šance, že by se mohl v příští sérii ukázat?
Nevím. Naším ideálním cílem je přivést někoho zpět v každé epizodě. Aby se s fanoušky pořádně rozloučili - ale to je závislé na hercích. Přivedeme zpět nějaké překvapivé tváře.

Mohlo by se to týkat i Goodmana?
Každý je možný. Máme seznam vysněných návratů; rád bych, aby se vrátil Stephen Fry. Vše bude záležet na tom, kdo bude k dispozici.

Můžete nám o finální sérii prozradit ještě něco?
Opravdu je to o fanoušcích. Víme, že finále byla divoká jízda a na rozřešení budou muset čekat dlouhou dobu. Ale věřte nám. Bude to divoké, ale bude se vám líbit, kde to skončí.

 


Comments

1 Viki Viki | Web | 31. july 2016 at 10:40 | React

Jo, tak na to se moc těším.....

2 brre brre | Web | 31. july 2016 at 17:13 | React

hmm tak jako teď jsem z návratu Zacka trochu zmatená a o to víc mě štve to nekonečný čekání co je před námi!! jinak se samozřejmě na dvanáctou sérii moc těším!:o)

3 Elle Elle | Web | 2. august 2016 at 17:55 | React

Na Zacka sa teším aj keď mám miernu obavu čo s ním bude nasledovať :D Som hrozne zvedavá.

4 Eva Eva | 9. october 2016 at 16:47 | React

Těším se na 12 sérii co přinese ,ale doufám,že B+B zůstanou spolu.

5 Addie Addie | Web | 10. october 2016 at 10:51 | React

[4]: Myslím, že nehrozí, že by nezůstali. To je asi jedna věc, na kterou se dá spolehnout. :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement