Bones officially wrapped production - finální epizoda oficiálně dokončena

19. december 2016 at 7:29 | bones-czech.blog.cz |  news
Seriál Bones oficiálně ukončil natáčení své zcela finální epizody, což herci a tvůrci dokumentovali na sociálních sítích. Vše jsem přidávala postupně, jak se to objevovalo, ale říkala jsem si, že to ještě shrnu, aby nikomu neuniklo nic podstatného, přeci jen je to velká událost.

Příběh finále, které ponese název 12x12 "The End In The End" a jedná se o seriálovou 246. epizodu, pochází od Stephena Nathana, samotný scénář napsali Michael Peterson, Jonathan Collier a Karine Rosenthal. Finále seriálu měl tu čest režírovat David Boreanaz, což byla jeho jedenáctá Bones epizoda. Natáčení začala 29. listopadu a skončilo ve čtvrtek brzy ráno (čas Los Angeles) 15. prosince, přičemž 9. prosince padla poslední klapka na Stage 6, kde se natáčeli scény v Jeffersonově laborce, ostatní dny se natáčelo na lokacích.

Když jsme u laborky, jelikož herci upřednostili sdílení vzpomínek před nějakými tajnosti, víme, že laborka ve finále nedopadne moc dobře. Zdá se, že došlo k nějaké explozi, což se podepsalo i na některých členech týmu. Těžko hádat, co se v epizodě vůbec odehraje, ale aspoň máme všechny ty pěkné fotky.

Ve finále si zahrálo víc squinternistů; uvidíme tam Clarka, Wendella, Arastoa, Daisy a Jessicu.
Rozloučit se seriálem přišli i jeho tvůrce Hart Hanson, autorka knih o Temperance Brennanové a producentka seriálu Kathy Reichs, a také výkonný ředitel stanice FOX Gary Newman.

Koncem týden pronesli Emily, David, Hart a Kathy pár slov ke štábu a hercům, jejižch záznamy si můžete pustit ve videích na youtube: Bones Farewell message to the cast and crew from Emily Deschanel and David Boreanaz | Hart Hanson, Barry Josephson, Kathy Reichs. Minulou sobotu se také konal rozlučkový večírek ke dvanácté sérii; ten se sice koná po dokončení každé série, ale letos se jednalo i o finální rozloučení se seriálem a naštěstí se z něj objevily i fotky sdílené herci, tvůrci, fanoušky apod.: Bones - Final Season - Wrap Party (Dec 10th).A teď už loučení herců, první dokončili natáčení squinternisté, kteří většinou končili už pátek, pouze Pej Vahdat natáčel ještě v pondělí. Z hlavních herců jako první dotočil TJ Thyne, který napsal jakou ctí bylo hrát dr. Hodginse a poděkoval mu. Následovala Tamara Taylor a Michaela Conlin, které děkovaly seriálu.

David Boreanaz sdílel dokonce i záběr, který by měl představovat poslední scénu sériálu, Booth a Brennanové na lavičce v Rose Garden před Jeffersonem. Což je také místo, kde se odehrálo jejich slavný "I can be a duck" dialog a devět let později jejich svatba. Ve stejné článku (odkaz níže) najdete i video, ve kterém David děkuje fanouškům.

Víme i další věci, například, že k explozím dojde i mimo laborku, a to při jakési honičce, při které bude Booth v FBI helikoptéře. V epizodě uvidíme i malého Hanka v Boothově kanceláři, a také si tam zahrál Davidův kamarád Joey, který se v minulosti objevil v seriálu už v několika menších rolích. David před kameru postavil dokonce i svou mamku Patty.


Bones - On The Set: Series Finale Day 1 (+12x11 Cyndi Lauper)
Bones - On The Set: Series Finale (+12x11 w/ Eric Millegan, Patricia Belcher)

David s předstihem několik dní před dokončením natáčení poděkoval Boothovi a také své kolegyni a kamarádce Emily Deschanel. Na instagramu děkoval, že tu pro něj vždy celých dvanáct let byla, na Twitteru pak přidal jejich inside joke hashtag #snack (protože milují svačiny a jejich pravidlem, ať už jsou kdekoliv, je najít něco k snědku)
Eugene Byrd, který hraje Clarka, sdílel nádherou fotku s několika hlavními herci a squinternisty, u které napsal krásnou emotivní zprávu o své zkušenosti v Bones a chválil všechny své kolegy, díky kterým bylo pro něj uplynulých osm let tak skvělých.

'"Chemie" - Co můžu říct o letech, které jsem strávil s těmito lidmi? No... Všechny na téhle fotce miluji. To zaprvé. Užili jsme si zábavu. Hodně zábavy. Tenhle obrázek nás vystihuje. Někteří na něm chybí, ale reprezentuje i je. Měli jsme mezi sebou chemii, od hlavních herců po vedlejší role. Ať už přišel kdokoliv, fungovalo to. Lidé nechápou, jak vzácné to je. Jistě, že jsme se i dohadovali, ale která rodina ne. Výjimečné období mého života. Všichni mi budou chybět.'


Mezi posledními, kromě Davida a Emily, byl John Boyd, který vyjádřil vděk za to, že si mohl pár let zahrál v Bones. David ho pak v komentářích u jeho příspěvku chválil slovy "Bravo".


Emily nic veřejně na Twitter nenapsal, což není tak zvláštní, ona už tak téměř vůbec nechodí, za to si ale můžete prohlénout a přečíst dárek, který nechala vyrobit všem 260 členům štábu a hercům.

"Moje drahá Bones rodino, tento seriál byla neuvěřitelná zkušenost a čest pracovat na něm. Když se ohlédnu za minulými dvanácti sériemi, co si budu pamatovat nejvíc - krom mých třicátých let - jste vy všichni. Naši herci a štáb byli profesionální, oddaní, tvrdě pracující, ale co nejdůležitější, laskaví. Ať už nás naše životy dál vezmou kamkoliv, sdíleli jsme spolu něco vyjímečného a já jsem za to moc vděčná.

Děkuji za vše! S láskou, Emily."


Oznámení o ukončení natáčení samozřejmě provedl David, poděkoval všem a sdílel fotku klapky finále, k čemuž mu pogratuloval Hart Hanson (a jemu pak pogratulovala spousta tvůrců jiných seriálů). Vyjádřit se nezapomněl ani druhý dlouholetý showrunner Stephen Nathan, který poděkoval všem za 12 fenomenálních let, s láskou hercům, štábu a fanouškům.
Myslím, že nic důležitého jsem nevynechala, na všechny články o finále jsou v článku i odkazy. Já bych za sebe také chtěla poděkovat všem, kteří se na seriálu podíleli, protože vytvořili něco výjimečného a jedinečného. Tvorbě seriálu obětovali mnoho let a bylo poznat, že jim na něm opravdu záleží a dávají do toho všechno, za což jim budu na vždy vděčná. Dalo by se toho říct mnoho a zároveň nic, protože slova prostě nestačí.
 


Comments

1 Sába Sába | Web | 19. december 2016 at 20:26 | React

Ty fotky jsou opet uzasne, je videt, ze si to nataceni skvele uzili. :)

2 Terka Terka | Web | 20. december 2016 at 15:07 | React

Parádní fotky, ach jo, jen ten konec, to je škoda...

3 Amy Amy | 20. december 2016 at 15:08 | React

tolik emocí [:tired:]

4 charlie l jake-gyllenhaal.blog.cz charlie l jake-gyllenhaal.blog.cz | Web | 20. december 2016 at 16:47 | React

Páni, je to neskutečné.. ale všechno musí jednou skončit. :( Ty fotografie jsou skvělé, milé a upřímné. Všem to moc sluší, jsem na to zvědavá. :)

5 Steeeva Steeeva | Web | 20. december 2016 at 20:22 | React

mno a je po všetko teraz už len čakať na to kedy sa to dostane do telky, dúfam, že si to neodpustia ani naši a dajú aj tu poslednu sériu aby to bolo komplet, mno a to čo vyrobila pre celz štáb tak to je teda pecka fakt krásne a milé od nej :-D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement