'Bones': David Boreanaz a Emily Deschanel se ohlíží za dvanácti společnými sériemi

25. march 2017 at 20:10 | bones-czech.blog.cz |  interviews
Od chvíle, kdy spolu zažili klíčový "elektrický" konkurz, jsou David Boreanaz a Emily Deschanel z Bones pár sjednaný v televizním nebi. Dvanáct sérií dvojice ztvárnila Bootha a Brennanovou na jejich cestě z jiskrami nabitého pracovního vztahu do něčeho mnohem komplikovanějšího a následně do rodinné jednotky (včetně manželství).

S blížící se finální epizodou seriálu [která se vysílá v úterý 28. března] se Boreanaz a Deschanel ohlíží za koncem seriálu. [Rozhovor pořízen při lednové TCA Press Tour].

Jaké jste měli pocity při vstupu do finální série s vědomím, že je to konec, obzvlášť když jste se blížili k úplnému konci?
David Boreanaz: Vždy šlo o neustálé pochopení postav, jak to vše začalo. Použít ty emoce k tomu, aby byl každý další moment nebo scéna významnější. Pracovat na základě pochopení a ocenění okamžiku. Pro mě je takovým požehnáním a štěstím to, co jsme mohli v seriálu dělat a ukázat a darovat něco fanouškům, kteří ho měli rádi. Dát jim těchto posledních pár epizod, a všechna ta těžká práce, kterou do nich vložil každý herec a každý člen štábu. Stát po boku své partnerky, která tu pro mě vždy byla, mi dalo sílu pokračovat a zlepšovat se. To je to, co cítím.
Emily Deschanel: Konec jsem si uvědomovala pomalu. Samozřejmě jsme věděli, že je tohle našich posledních dvanáct epizod, naše poslední série. Každý krok byl v něčem poslední: tohle byly naše poslední Upfronts, tohle byl náš poslední první díl série. Jak jsme se blížili ke konci, šlo o poslední scény s některými herce, kteří nejsou v každé epizodě. Tohle je naše poslední scéna v FBI a v téhle místnosti v laborce nebo doma. Byl to velmi pomalý proces. Ale to vás nepřipraví na ten poslední moment, který pro mě byl velmi emotivní. Mohli jste sledovat cestu mých slz. [se smíchem]

Jaký byl váš poslední den natáčení?
David Boreanaz: Bylo to rychlé. Ty poslední tři dny jsme natáčeli v noci. Poslední dvě noci jsme strávili venku. Byla zima, bylo větrno, a zbývalo toho hodně, co jsme v těchto dvou dnech museli natočit.
Emily Deschanel: A David to režíroval.
David Boreanaz: A bylo to vyčerpávající. Takže na konci té noci na natáčení jsem chtěl jít domu. Pamatuji si, že když jsem měl hotovo, šel jsem do svého přívěsu, dal si studené pivo a sledoval nejdůležitější momenty ze zápasu Flyers. A bylo to to nejlepší pivo, které jsme měl - jedno z top pěti. [Emily se směje] Byly asi 3:30 ráno a já měl hotovo a byl jsem celý od krve a špinavý ze vší té práce, a měl jsem chvilku pro sebe.
Emily Deschanel: Neměl ses tou chvílí zdržovat, protože doprava je pak hodně špatná. Když já skončila v pět ráno den před tím, trvalo asi dvě hodiny dostat se domů. Bylo to dlouhé.
David Boreanaz: Bylo to šílené. Myslím, že Emily nedocházelo-
Emily Deschanel: Já skončila dřív. Myslela jsem, že budu pracovat ještě další noc.
David Boreanaz: Ale mě došlo, že je konec, měl jsme vše hotovo.
Emily Deschanel: Se mnou měl dotočeno ráno. Myslela jsem, že ještě přijdu další den. A dvacet minut předtím [než jsem dotočila], mi říká: "Myslím, že bych mohl zařídit, abys skončila." A udělal to.
David Boreanaz: Událo se to tak rychle. Myslím, že Emily to nedocházelo. A najednou se loučíme, ale museli jsme pokračovat s dalším natáčením.
Emily Deschanel: Já byla tak unavená.
David Boreanaz: Bylo to zvláštní. Byl to zvláštní konec!

Co pro vás znamená začít a skončit finální sérii tím, že jste každý z vás režíroval?
David Boreanaz: Bylo to nejlepší. Aby Emily - a já jí říkal celé roky natáčení, aby do toho šla a režírovala epizodu, pobízel jsem ji, ať to udělá. Fakt, že jsme tím začali, to bylo prostě fantastické. Jsem na ni tak pyšný. Že toho mohla dosáhnout. A bylo pozoruhodné být na opačném konci a přijímat její rozkazy. [oba se smějí]
Emily Deschanel: Vždy se mu snažím poroučet, ale tentokrát jsem to měla oficiálně povolené.

Davide, chtěl jste, aby mělo finále nějaký konkrétní nádech, když jste jej režíroval?
David Boreanaz: Hlavně jsem z toho chtěl vypustit své osobní pocity a nechat celý tým, aby si to užili. Při režírování rád dělám jisté věci a mám způsoby, jak jich efektivně docílit. Ale získal jsem momenty, které jsem chtěl, a to je nejdůležitější.
Emily Deschanel: Přibral jsi Mikea Grasso.
David Boreanaz: Jo.
Emily Deschanel: Je to konzultant od policie.
David Boreanaz: Bylo to fyzicky náročné, protože laborka byla zničena. Nebylo to úplně zdravé prostředí k práci.
Emily Deschanel: Všichni jsme několik dní vykašlávali černé věci. Měla jsem s sebou na natáčení děti a tak říkám, "asi byste měli odejít."
David Boreanaz: Dělo se toho hodně. Já si téměř zlomil nohu, spadl jsem na ocelovou tyč, ale pokračoval jsem dál. Měl jsem na noze obrovskou ránu. Bylo to velmi těžké, fyzicky, hlavně kvůli tomu chaosu v týdnu v laborce. Bylo to tmavé a ponuré a plné kouře
Emily Deschanel: Nebylo to lákavé.
David Boreanaz: Ne.
Emily Deschanel: Nebyla to laborka, jak jsme ji znali.
David Boreanaz: Bylo to deprimující.
Emily Deschanel: Bylo tak snazší rozloučit se. To byl další krok, který byl jistým způsobem milý: tohle je poslední scéna v laborce, než ji zničíme. A dobře, to je smutné, ale pořád v té laborce další týden budeme. A najednou jste si nemohl sedl a cítit se pohodlně. Nic na tom nebylo pohodlné; nic na tom nebylo jako ta laborka, kterou jsme znali. Byli jsme tak zvyklí tam pracovat a natáčet a při pauzách prostě sedět ve své židli. Ale nedalo se nic ani položit na zem, byl to hrozný nepořádek. Z toho důvodu bylo snazší rozloučit se. David tam před pár dny byl a poslal mi fotku.
David Boreanaz: Stojí tam už jen jedna stěna. Jedna malá stěna. A polovina katakomb. Snažil jsem se dostat do prostorů FBI, ale dveře byly zamčené. [se smíchem]
Emily Deschanel: Nepustili ho do FBI!
David Boreanaz: Kopal jsem do toho.
Emily Deschanel: Obešel jsi to z druhé strany?
David Boreanaz: Ne. Lidé chodili kolem a říkali si, "co je to s tím chlapem?" Ale vrátím se tam, mám tam práci.


Vzal jste si Boothova Bobblehead Bobbyho?
David Boreanaz: Nikdy vám neřeknu, co se s ním stalo. Žije dál. Nevím, kde je. Nemůžu to říct. Ale řeknu, že je v dobrých rukou.

Co jste si z natáčení vzali?
David Boreanaz: Jo, vzal jsem si jen pár věcí. Nebylo toho moc.
Emily Deschanel: Já jsem něco vzala a dala to Davidovi z legrace. Hezky jsem to zabalila.
David Boreanaz: Ta papírová maska z Laurel a Hardy.
Emily Deschanel: Tyhle masky ho děsily.
David Boreanaz: Tak moc jsem se nasmál, když jsem to otevřel.
Emily Deschanel: Zabalila jsem to jako pěkný dárek.
David Boreanaz: To ti oplatím.

Co si z vašeho pracovního vztahu vezmete do budoucna na osobní úrovni?
David Boreanaz: Mezi námi je to tak moc o kompromisu. Je tu spád a rytmus, který jsme my dva vždy udržovali, nacházeli jsme ten vztah v jakémkoliv momentě, na kterém jsme pracovali. Je to těžká práce, kterou jsme strávili víkendy od rodin, abychom mohli dát scénáristům nebo [tvůrci seriálu] Hartovi nápady. To si z toho vezmu - tu sdílenou tvrdou práci. A takhle budu pokračovat. Musíte.
Emily Deschanel: Pro herce je vzácné pracovat na něčem takhle dlouho, aby se jeho postava mohla takhle vyvinout. Mít tu možnost zahrát s postavou tolik změn... seriál je samozřejmě delší než film, kde máte hodinu nebo dvě na to, abyste se zabývali postavou. My jich máme 246, to je opravdu výjimečné.

Co pro vás znamená, že je Bones Foxův nejdéle vysílaný hraný seriál?
Emily Deschanel: Nikdy se nám nedostalo uznání, které jsme si zasloužili.
David Boreanaz: [se smíchem] Viď, že ne?
Emily Deschanel: Byli jsme ten malý motor, který to dokázal. Jsem hrdá, že jsme natočili tolik epizod, že se seriál vysílal tak dlouho, je to docela úspěch. Mám pocit, že naši fanoušci byli vždy tak věrní a vždy si nás našli, nehledě na to, kolikrát nás přesouvali. Občas to bylo opravdu frustrující, protože nás stanice neoceňovala. Ale teď si také uvědomuju, že asi věděli, jak silný seriál byl a že nás mohou přesouvat do různých časů a my přežijeme. A přežili jsme. Tak vidíte. Ale nikdy jsme nečekali, že to půjde takhle dlouho, a přesto. Někdy to jde tak dlouho, že si myslíte, že to neskončí, a pak to v jistém bodě skončí.
David Boreanaz: Jsem na to pyšný. Před pár dny jsem viděl ty dvě scény, kde jsme natáčeli, a jsou tam plakety. Jsou na tom věci jako M*A*S*H...
Emily Deschanel: A my jsme na těch plaketách!
David Boreanaz: Teď jsme na těch plaketách taky. Být takhle zvěčněný na plaketě studia je opravdu něco. Je to svědectví o každém, kdo do seriálu přišel - hostující herci, lidé, kteří byli členy štábu týden nebo tak - všichni do seriálu vložili svou energii a pomohli mu posunout se dál. Od první epizody k šesté epizodě, od druhé k dvacáté sedmé, ať už to byl kdokoliv, všichni ho ovlivnili. Díky tomu se to jméno dostalo na tu plaketu. Když se tam vrátíte, navždy to tam bude. To je pro nás velký, obrovský úspěch.

 


Comments

2 Janka Janka | 26. march 2017 at 18:56 | React

Ja myslím, že majú obaja dosť! 12 rokov je super :), toto sa podaril málo seriálom. Ale myslím, že im obom stačí. Možno sa niekedy Bones vrátia, ale pre túto chvíľu si potrebujú oddýchnuť :).

3 Belle Belle | 26. march 2017 at 19:08 | React

Jezis oni jsou tak zlatí, budou mi chybět spolu :( je docela smutné číst, jak přiznávaji, ze je fox nedocenoval.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama