Emily Deschanel o finále a konci Bones

5. april 2017 at 7:14 | bones-czech.blog.cz |  interviews

Na rozdíl od svého bývalého kolegy Davida Boreanaze, který se zrovna upsal k drama pilotu stanice CBS o Navy SEAL, herečka Emily Deschanel se na pracovní trh nevrátí tak brzy po skončení své 12 leté kariéry v Bones. "David mi o tom napsal a já mu odepsala 'úžasné, gratuluju'", vzpomíná. "Ohromuje mě, že je ochotný do toho teď jít. Ale já to tak nemám. Potřebuji čas na smutnění a uvědomění si, že seriál skončil. Stále se zotavuji." Přesto ale odpověděla na pár otázek ohledně finále Bones.

Byla jste třeba jen trochu zklamaná, že Brennanová získala zpět své mentální dovednosti? Mohlo by být zajímavé, kdyby seriál skončil tak, že je nucená navigovat ve svém životě novou cestu.
Rozumím vám. Nakonec pochopila, že v pořádku se svým intelektem i bez. Ale ano, někdy nechci, aby věci dopadly příliš šťastně. Byla jsem ráda, že Hodgins nezačal zázračně znovu chodit. Jsem velký fanoušek seriálu Downton Abbey, ale když postava Matthewa začala zase chodit, říkala jsem si "ale no tak!" [se smíchem]

Jaké to bylo vidět laborku zničenou?
Dotklo se nás to víc, než byste si mysleli. Bylo to emotivní. Byla to rána a probudilo nás to do reality, protože to znamenalo konec. Také to bylo znepokojující. Umělecké oddělení odvedlo tak skvělou práci při ničení laborky. Ale bylo to velmi nepřívětivé místo k práci. Jsme tak zvyklí na to, že si věci pokládáme na zem. No, já byla. Pokládala jsem si tam tašky a lahve s vodou... všechny moje věci, ale najednou jste na zem nemohli položit nic. [se smíchem] Moje děti a manžel přišli na návštěvu. Ale kvalita vzduchu byla špatná, protože všude byly černé saze.

Která scéna z finále byla při natáčení nejemotivnější?
Mnoho scén na cestě do finále mě dostalo a pak scény v samotném finále. Poslední scéna se stážisty byla výjimečná, protože jen vzácně jsem viděla všechny dohromady. Všichni jsme si prošli mnoha různými chvílemi, osobně, mimo kameru, a v průběhu let se stalo tolik věcí v jejich životech a v mém. Carla Gallo začala plakat a já pak taky... Ta scéna, ve které jsem musela mluvit se všemi stážisty. S každým z nich jsem vzpomínala [jako Brennanová] a bylo to emotivní v seriálu i za kamerou, poskytlo nám to možnost uvědomit si významnost toho okamžiku. Nechtěla jsem v té scéně být příliš emotivní, ale bylo těžké se prostě nerozbrečet. Moje poslední natáčení s hlavními herci, Tamarou a Michaelou a TJem, bylo docela vtipné, protože to byla trochu krizová situace, co jsme natáčeli jako poslední. Ale loučit se se stážisty mě opravdu dostalo.

Už vám došlo, že tahle dvanáctiletá zkušenost skončila?
Přichází to ve vlnách. Uvědomila jsem si to, když jsem dokončila natáčení. Teď mi chybí ti lidé, se kterými jsem pracovala, herci a štáb. Smutním, že je nevidím každý den. Už to nikdy nebude stejné. Chybí mi seriál samotný. Myslím, že to mi bude trvat déle, abych tak nějak pochopila, co pro mě seriál znamenal a jak zapadá do televizní historie.


Když za vámi scénáristé přišli s plánem pro finále, jaké byly vaše názory?
Moje postava ztratí schopnost zpracovat jisté informace, a přijít na to, kým Brennanová je, bez plné kapacity svého mozku, ji donutilo zpochybnit spoustu věcí, takže jsem je jen požádala, aby se do toho ponořili víc do hloubky a opravdu prozkoumali to, že má krizi identity... ale nakonec to byl jejich příběh. Já měla jen myšlenky ohledně své postavy.

Ve finální sérii bylo mnoho odkazů na předchozí roky seriálu, jako prasátko Jasper v poslední scéně. Měla jste nějaký vliv na to, jaké vzpomínky začlenit?
Vím, že jsem řešila změnu jednoho nebo dvou odkazů v té scéně. Upřímně si nepamatuju všechny detaily. Obecně jsme já a David mluvili se scénáristy, aby tam prostě byly odkazy na předchozí série, a oni to chtěli také. Přišlo mi, že to bylo udělané opravdu mile, víte, nacpat jich do finále co nejvíc, aniž by to narušilo samotnou epizodu. Může se stát, že jen vzpomínáte na věci a chybí tomu příběh. Ale přišlo mi, že odvedli dobrou práci s tím, že toho použili hodně, aniž by to zatížilo epizodu.

Co pro vás při pohledu na zpět znamenalo hrát Brennanovou?
Hrát tuhle postavu jsem milovala. Ráda jsem hrála postavu, která je tak geniální vědkyně, která se nestydí říkat lidem o své genialitě, že žila tolika různými způsoby. Neřídí se jistými zvyky naší kultury, a tvoří si vlastní pravidla a je nezávislý, svobodně myslící, skutečně výjimečný jedinec, a to jsem milovala, obzvlášť silná, mocná, úspěšná, geniální žena, která pracuje ve vědě. Co jsem nejraději slýchala od lidí, kteří sledují seriál, je to, jak se mladé dívky chtějí stát - ať už forenzními antropoložkami nebo kýmkoliv ve vědě, nebo je ta postava tím způsobem inspirovala. Také je to postava, která není úplně skvělá při společenské interakci. Kdyby to byl seriál na kabelové televizi, bývala by měla Aspergerův syndrom. Hart [Hanson] a já jsme o tom mluvili. Slyšela jsem mladší lidí, kteří jsou v tom spektru nebo sami mají Aspergerův syndrom, že rádi v televizi vidí postavu, kterou od nich není tak odlišná, takže to mi dělá radost, reprezentovat to. Vím, že jsme doopravdy nepředstavovali přesně někoho s Aspergerovým syndromem, ale jsou tu vlastnosti, které Brennanová má.

Co myslíte, že bylo tak přitažlivé na jejím vztahu s Boothem?
Co mě na scénáři zaujalo v první řadě, v pilotu, byly ty vtipné pohotové dialogy, které spolu ty postavy měli - že je mezi nimi takové to sexuální napětí a nesouhlasí spolu, ale zároveň se vzájemně respektují, což mi přijde tak fajn.

Jak chcete, aby se na Bones vzpomínalo?
Doufám, že se na něj bude vzpomínat jako na ten malý, ale významný seriál. Byl to seriál, kterému se nikdy nedostalo tolik pozornosti jako jiným seriálům, ale běžel tak dlouho, a naši fanoušci byli tak neuvěřitelně věrní.

 


Comments

1 Janka Janka | 5. april 2017 at 8:38 | React

Už som sa pomaly spamatávala z tej objímajúcej fotky a zase si mi to pripomenula :D David zrejme v rámci svojej filozofie, žiť pre tento okamih, zobral hneď prvú ponuku, ktorú dostal. Tá rola sa preňho úplne hodí, myslím si.

2 Addie Addie | Web | 5. april 2017 at 10:20 | React

[1]: Tak david se hlavně doma ty čtyři měsíce evidentně děsně nudil, podle mě nevěděl, co se sebou dělat :D soudě dle jeho fotek a rozhovorů. Emily má dvě malé děti, věřím, že je s nimi dost zaměstnaná, že nemá tu potřebu vyplnit něčím nově nabitý volný čas. :-D

3 Janka Janka | 5. april 2017 at 11:35 | React

[2]:
Jasné, úplne súhlasím. Emily sa potrebuje trochu zastaviť a byť s rodinou.

4 brre brre | Web | 5. april 2017 at 16:51 | React

nevím jestli číst články od konce jako vždycky nebo od začátku!:o)) začnu tímhle abych se u něj mohla vypsat z pocitů z konce a pak si přečtu i ty další rozhovory co tu mám otevřené:o))
hrozně moc se mi líbilo jak to celí vymysleli! jsou to čerství pocity a jsou plný nadšení i smutku zároveň...ale zatím nemám pocit konce spíš toho jak to bylo natočené jak se jim podařilo ukončit děj pro všechny důležitý postavy. Nebyli tam jen samé happy endy ale i myslím že každé postavě dali dobrý a promyšlený konec! moc se mi taky líbilo jak to bylo celé plné napětí a očekávání ale zároveň také plné vzpomínek na hromadu věcí, okamžiků a lidí. fakt se jim to moc povedlo zpracovat! jen doufám že mi to nadšení dlouho vydrží a přejdu tak nějak ten čas truchlení že to byl úplný konec! no snad se mi to podaří:o)) jako docela jsem uvažovala jestli to fakt nezakončí tím že Brennanová ztratila možnost pracovat ale jsem ráda že to neudělali takhle je to mnohem lepší všichni můžou dál dělat co je baví a člověk si může představovat jak by to asi bylo s jejich postavama dál.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement