'Bones' potichu a chytře odvyprávěl jeden z nejzajímavějších milostných příběhů

17. april 2017 at 10:47 | bones-czech.blog.cz |  articles
source: Sean Axmaker, vulture.com

Hned od chvíle, kdy se vysílal poprvé v roce 2005 jako jen další seriál typu CSI, unikal Bones pozornosti televizních kritiků a podobně i kulturním konverzacím. Je to veselý procedurál, na který nejspíš narazíte při přepínání kanálů, neboť se zdá být opakovaně vysílaný donekonečna, což znamená, že se mu nedostává žádného respektu. A to je škoda. Za těmi technologickými vymoženostmi, děsivými efekty, jejichž cílem je vás humorně znechutit, Bones tiše a chytře odvyprávěl jeden z nejzajímavějších milostných příběhů v televizi vůbec.

V době temných dramat a formátu dlouhodobého vyprávění na pokračování je Bones snadné nebrat v úvahu. Špičková antropoložka Dr. Temperance Brennanová (Emily Deschanel) je génius s větším egem, než je zdravé, žádným filtrem ohleduplnosti a značně omezenými společenskými dovednostmi. Ona a její tým v prestižním Jeffersonově výzkumném institutu - smyšlené verzi Smitsonova Insitutu - se zdají být permanentně k zapůjčení FBI a Zvláštnímu agentovi Seeley Boothovi (David Boreanaz), bývalému armádnímu odstřelovači od rangerů a všestrannému dobrákovi s odznakem a zbraní. Ona je ateistka, která věří jen ve změřitelné důkazy a logiku a má nedůvěru k emočním reakcem na hmotné situace. On je oddaný katolík, který důvěřuje svému instinktu, označuje její vědecký tým za "šprty" a maskuje svůj respekt k vědě prostořekými vtipy. V polovině první epizody se sotva můžou vystát, ale brzy se posunou ke zdráhavému respektu. Booth oslovuje Brennanovou "Kůstko," nejdříve jako troufalou urážku, poté jako vřelou přezdívku a nakonec jako něžné oslovení.

Vytvořený Hartem Hansonem, který se nechal inspirovat Kathy Reichs, se Bones rychle stal populárním a přívětivým válečným koněm stanice Fox. Ten praktický detektiv s důvtipným porozuměním lidem a ta geniální vědkyně oddaná empirickým důkazům spolupracovali na každém vyšetřování a usadili se do snadného rytmu v old-school epizodním krimi seriálu. Je to stejně tak pracovní drama/komedie jako detektivka, hravá a vřelá, postavená na chemii hlavního týmu, který zůstal po 12 sérií pozoruhodně stabilní. Formát případu týdne (s periodickými příběhy probíhajícími okrajově) mezitím zůstává jádrem seriálu. Je to spravedlnost ve 42 minutách.

Srdcem Bones je však příběh dvou sirotků - oba byli svým způsobem opuštěni svými rodiči, jistými způsoby i svými sourozenci - kteří si vytvořili rodinu spolu. Rodiče Brennanové, aktivisti obviněni ze zločinu a pronásledováni nepoctivým FBI agentem, opustili ji a jejího bratra Russe s cílem ochránit je. Když bylo tlaku na mladistvého Russe příliš, dostala se Brennanová do pěstounské péče. Boothův otec byl násilnický alkoholik. Jeho matka utekla před manželovým bitím, a Booth na sebe převzal hlavní nápor otcova vzteku, aby ochránil svého mladšího bratra Jareda, dokud si je nevzal do péče jejich dědeček. Nic z toho není zřejmé v prvních epizodách. Trvá několik sérií, než jejich celé příběhy vyplynou na povrch.


Brennanová na to reaguje tak, že si postavila zeď před emocemi a vzdoruje intimitě. Uniká do objektivní jistoty logiky a faktů, ale se svými instinkty zápasí, když se její otec, hledaný muž, který udělá cokoliv, aby ochránil svoje děti před svou minulostí, vrátí zpět do jejího života. Booth by nemohl být odlišnější. Skrývá svou brilantnost jako vyšetřovatele za pozlátkem lehkovážného škádlení a instinktu, je připravený otevřít své srdce naplno v naději, že najde lásku a založí rodinu. Booth se stane ochranářský vůči této tvrdé, geniální ženě, a Brennanová si vybuduje důvěru k tomuto muži, který ji neustále mate a udivuje.

Sám jsem si seriálu nevšiml tak do třetí série. Byl jsem pryč z těch postav a konceptu (vždy se mi líbily seriály, kde se oslavuje inteligence a schopnost) a za pár měsíců se z něj stala moje útěcha. Při pocitech smutku či úzkosti jsem si pustil znovu starou epizodu. Nejsou to ty záhady, technologie, nebo formát, co na tom miluju, jsou to ty postavy a vztahy, temperamentní ale vřelá kombinace excentrických, optimistických osobností a herci se snadnou chemií. Chtěl jsem trávit čas v jejich společnosti, obzvlášť Brennanové a Bootha, opaků, kteří mezi sebou mají hluboké propojení.

Tohle není typický milostný román. Nejsou tu žádné tradiční námluvy, nesmělé flirtování nebo skryté pohledy touhy, žádná utrápená přiznání přátelům ohledně rozporuplných pocitů. Tohle nejsou opaky, které bojují proti sexuální přitažlivosti, ale náklonnost prostupující do morku kostí a propojení, které se buduje každou sérii. Hanson ukázal obdivuhodnou důvěru v dlouhověkost seriálu při tempu vyprávění tak vyměřeném, že si sotva všimnete vývoje na bázi série po sérii, natož epizody po epizodě. Vyplatilo se to. Ačkoliv Bones nikdy nepatřil mezi top ten seriály, v definujících sériích svého milostného příběhu dosahoval 10 milionů diváků.

Dr. Lance Sweets, který přichází ve třetí sérii jako FBI psycholog přidělený ke sledování partnerství Brennanové a Bootha, pokyvuje hlavou nad tou sublimovanou přitažlivostí, než si to oni dva vůbec přiznají sami sobě, natož jeden druhému navzájem. Ačkoliv je nutí, aby hovořili o svých citech, oni mluví o všem jen ne o tom. Tedy až do 100. epizody seriálu "The Parts in the Sum of the Whole," v páté sérii, pohledu do minulosti, který odhalí, že spolu Brennanová a Booth jednou už pracovali před pilotní epizodou v krátkém partnerství vířícím sexuálními jiskrami a konflikty osobností. Tato vzpomínka pobídne Bootha k tomu, aby konečně konfrontoval to, čemu se pět sérií vyhýbali. Reakce je nečekaná, srdcervoucí a bolestivě upřímná. Brennanové odmítnutí Bootha, kvůli jejímu strachu z intimity a emociální zranitelnosti, nad nimi visí další sérii (nejvíce v "The Doctor In The Photo") a odráží se zpět, když Boothovi, který se posunul dál s novým vztahem, zlomí srdce další odmítnutí v epizodě šesté série "The Daredevil in the Mold."


A poté, zastiženi v zápalu případu, dostanou Booth a Brennanová v lásce druhou šanci. Kde tolik seriálů ztratí své kouzlo rozbitím toho "dají se dohromady nebo ne" napětí, aniž by zmapovaly nějaký příběh za hranicí těch jisker očekávání, Bones zcela přeskočí oslavování a uskutečnění jejich vztahu a skočí do sedmé série, kde už Brennanová a Booth navigují vyjednávání a kompromisy soužití. Nejsou ten typ páru, který následuje zvyky - vezmou se dva roky poté, co spolu mají dítě - a přes všechny konvence krimi procedurálu, seriál je nekonvenční ve svém milostném příběhu. V průběhu šest sérií dlouhého vztahu, při řešení vražd a boji proti sériovému vrahovi se znepokojivou posedlostí Brennanovou, Booth povzbuzuje Brennanovou v tom, aby nechala vyplynout na povrch svůj soucit a velkorysost, a Brennanová inspiruje Bootha k tomu, aby byl otevřenější a upřímnější ohledně svých úzkostí, které drží zamčené pod svými zastaralými představami o mužnosti.

Seriál končí tak jak by měl - ne posedlým vrahem, který jde po Boothovi a/nebo Brennanové, ale tak, že se tým spojí dohromady proti výzvě. Je to vše, co činí Bones skvělým seriálem: spolupráce mezi profesionály, podpora přátel, věrnost rodiny vybudovaná na základě společného cíle. Brennanová, která se v průběhu seriálu vyvine nejvíc, čelí ve finále otřesu mozku, který ohrožuje vše, v co věří, že ji definuje: její intelekt, její úspěchy, její schopnost vidět, co ostatní přehlédli. Ale sledujte, jak Emily Deschanel hraje Brennanavou, když se potýká s touhle krizí - s úzkostí a strachem, jistě, ale také s klidem a soustředěností. O své nervozitě mluví se svými přáteli a kolegy, sdílí s nimi obavy, které by před několika sériemi skrývala. Tahle otevřenost je měřítkem toho, jak dalece se Brennanová vyvinula, co se týká řešení složité, nevypočitatelné sféry emočních nesnází, ale možná to výmluvněji naznačuje fakt, že přijala myšlenku, že je jako osoba víc, než jen její intelekt a rozum a profesní schopnosti. Má plnohodnotný život. Záleží ji na o tolik více věcech, a tak mnoha lidem záleží hluboce na ní. Finální epizoda s názvem "The End in the End" poskytuje uspokojující rozloučení s Bones, ale stejně tak by to mohl být jen další milník v nekonečném příběhu lásky.
 


Comments

1 Liduška Liduška | Email | 17. april 2017 at 11:29 | React

Prostě skvělé a báječné.Proto ten seriál miluji.

2 Abby Abby | Email | Web | 17. april 2017 at 13:05 | React

Je to tak, pro mě je to taky ten nejúžasnější kriminální seriál. Zasměju se, zapláču i jsem byla někdy naštvaná. :-)

3 Ucana Ucana | 18. april 2017 at 21:48 | React

krásne napísané :-)

4 Janka Janka | 19. april 2017 at 20:50 | React

Mne sa ba B&B páči, že obaja museli spraviť nekonečne veľa kompromisov, aby mohli byť spolu. Sú úplne odlišní ale nesnažia sa toho druhého meniť, akceptujú sa. To sa zdá byť jednoduché, ale je to veľmi ťažké a oni dvaja sa milujú tak veľmi, že dokážu prekonávať všetky tie rozdiely. A potom prichádzajú tie magické nomenty, keď je Booth ochotný pristúpiť na nejakú úplne rituálne kmeňovú svadbu, keby to ona tak chce. Keď Booth stratí vieru, je to Brennanová, ktorá mu pripomína doležitosť Boha v jeho živote a dovolí pokrstiť Christine, lebo je to pre neho doležité, keď je Angela naštvaná na Bootha je to ob, kto Brennanovej pripomína, že Angela je jej priateľka a vždy tam pre ňu bola a potrebuje ju vi svojom živote. A takto by sa dalo pokračovať donekonečna. Stále chceli pre druhého to najlepšie, Brennanová bola ochotná sa ho úplne vzdať keby bol s Hannah naozaj šťastný a to bol dokaz jej obrovskej lásky. Za tie roky je toho veľmi veľa a neviem, či by taký vzťah fungoval v normálnom živote, ale keď Hart povedal, že si nedokáže predstaviť dvoch ľudí, ktorí by boli viac predurčení na to, aby sa neznášali ako David a Emily, lebo sú totálne odlišní, tak možno by to fungovalo :D

5 LadyD LadyD | Web | 21. april 2017 at 9:22 | React

úžasný :) ... naprosto úžasný :-)

6 Addie Addie | Web | 22. april 2017 at 11:30 | React

[4]: Nad tím přemýšlím docela často, kompromisů dělají dost a ne všechny jsou vyslovené a prostě se dějí, aniž by na ně byla zaměřená nějaká storyline (třeba to že je Brennanová vegetariánka a Booth úplný opak musí být docela složité, ale u nich to prostě není problém). S tou svatbou, Brennanová taky dokud si nepromluvili v té kanceláři, že je jim vlastně jedno, jak ta svatba proběhne, hlavně že budou spolu, tak celou dobu se snažila, aby ta svatba byla taková, jakou si myslela, že by ji Booth chtěl, v kostele, protože je církev pro Bootha důležitá atd. ale oni pořád upřednostňují toho druhého, což mi připomíná, že to přesně řekl Booth v 6x02, co znamená láska "its thinking of someone before yourself". A to jsou i maličkosti prostě, jak chtěli na tu dovolenou v osmé sérii, Brennanové konečný nápad se mu pořád ze začátku moc nelíbil, ale říká "if you're happy, I'm happy". A nikdy mě taky nepřestane udivovat Brennanové podpora, co se týká Boothovy minulosti... a opravdu dalo by se pokračovat do nekonečna. Když vidím vztahy kolem sebe, tak dost pochybuju, že něčí láska/vztah může být ve skutečnosti takhle nesobecký a altruistický, kdy se ten pár takhle respektuje a toleruje své odlišnosti, ale žádný skutečný pár před tím, než vstoupili do vztahu za sebou asi nemá šestileté přátelství a partnerství takového typu-kde pro sebe zabili nebo by umřeli- které je už tak dost otestovalo, ještě než se vůbec dali dohromady :D a také Emily a David jsou dobrým příkladem toho, že to nějak jít musí, i když oni nejsou stoprocentně odlišní, mají toho i dost společného, takže to co říká Hart beru s nadsázkou. :-D

7 Addie Addie | Web | 22. april 2017 at 11:53 | React

[6]: Myslím, že právě těch šest let dlouhá cesta ke vztahu je naučila udělat vše proto, aby o to hlavně nepřišli, a jejich minulosti a profese z nich udělaly lidi, kteří se prostě nevzdávají, kam to Brennanová dotáhla přes to, že byla od 15 v pěstounské péči, nerozuměla si s vrstevníky, všechno to obstála sama, Booth co si všechno vytrpěl, nejen doma, o čemž přiznal, že by se možná i zabil, nebýt jeho dědy, ale pak všechnu tu smrt, kterou viděl a i způsobil, přesto si zachoval v sobě tolik dobra a víry v lepší budoucnost. To všechno je samo o sobě dost úctyhodné, a tyhle podobné osudy, co se týká rodiny, pro ně taky znamenají, že si navzájem rozumí tak, jak by jim nikdo jiný asi nerozuměl, i když se s tím vyrovnali jinak, ta bolest je podobná. Je to šílené, když se nad tím vším člověk zamyslí, ale právě i v tom je pro mě ta jedinečnost Bones.... vůbec nevím, proč se do takových myšlenek pouštím, když je mi z toho akorát pak smutno, že je seriál tak nedoceněný (a že skončil, ale to je v tuto chvíli vedlejší...).

8 Janka Janka | 22. april 2017 at 18:11 | React

[7
Áno a ešte to s ich rodičmi. Booth vrátil Brennanovej otca a keď sa vrátila Boothova matka a odmietol ju, bola to Brennanová, ktorá poukázala na doležitosť odpustenia. To bolo tak krásne. A úplne top, keď Brennanová donútila Bootha otvoriť tú krabičku po smrti jeho otca a nechala ho spomínať na to najkrajšie, čo spolu prežili. Nie na bitky, alkohol. Ale chcela, aby si na otca spomínal čo najkrajšie, napriek tomu, že vedela koľko utrpenia mu sposobil a zrejme sa nikdy nestretli. On potreboval cítiť otcovu lásku a ona mu to po tých rokoch umožnila. Inak, myslím, že nie je ľahké žiť s človekom, ktorý má na svedomí tak veľa životov a ešte ťažsie to museli byť pre Bootha sa s tým vyrovnať. Myslím, že preto o ňom nikdy v tomto nezapochybovala a vždy bola na jeho strane, lebo on to potreboval. Stačilo, že pochyboval on sám, kým ju nemal gembloval, aby to vyblokoval, takto bola ona tá kotva, ktorá ho držala a vždy mu pripomínala, že je dobrý človek. Toto nikdy nemal s Hannah. S Hannah to bola len zábava a všetko okolo nej bolo jednoduché a taká dobrá náplasť na rany, ale toto zdieľanie jeho minulosti tam určite nebolo. Videoa dom včera 6x02, tak som tak rozmýšľala nad jeho vzťahom s Hannah, preto to píšem.

9 Addie Addie | Web | 23. april 2017 at 1:06 | React

[8]: Vztah Hannah a Bootha rozhodně postrádal jakoukoliv hloubku, což bylo evidentni, neexistoval náznak toho, že by Booth řekl Hannah cokoliv o něčem z toho, co ho tíží, nevěděla nic o jeho emočních bolestech z minulosti a nejspíš záměrně, bylo to tak pro něj jednodušší, mohl předstírat, že nic z toho neexistuje a všechno je dokonalé. Což pro něj byla jistě hezká představa, ale sám by v té bublině nedokázal dlouho žít. Ale jo aspoň na chvíli to pro něj byla taková náplast. A Hannah by s ním beztak sama taky nevydržela, její definice vážného vztahu se lišila (myslím s odkazem na to, jak s ní mluvila Brennanová v 6x03) od jeho (a potažmo definice Brennanové, která věděla, co Booth chce), protože při té jeho žádosti mu řekla, že doufala, že budou mit víc času, než dojdou k tomuhle, takže Hannah celou dobu věděla, že to mezi nimi skončí takovým nějakým způsobem. To je i zajímavý rozdíl mezi Hannah a Brennanovou, obe věděly, že Booth chce něco, co pro něj nemohou být (nebo teda Brennanová nevěřila, že může, ale chtěla), ale Brennanová z toho důvodu vztah odmítla úplně, protože věřila, že to tak bude lepší pro něj, zatímco Hannah v uvozovkách myslela spíš na sebe, že si s ním užije krátký vztah, dokud nebude chtít víc...

10 Janka Janka | 23. april 2017 at 1:31 | React

[9]:
Mne to prišlo dosť aj o zodpovednosti. Keď za ním prišla bol, podľa mňa, v šoku. Nečakal to. Myslím, že to bral tak, že čo sa stane v Afganistane ostane v Afganistane. V jeho podvefomí to bolo nastavené tak, že po nejakom čase zistia, že to na diaľku nefunguje a rozídu sa. Ale Hannah bola dostatočne dobrodružná povaha na to, aby zbalila  svojich pár vecí a šla za ním a s tým nerátal. Ale keď už tam bola, nedokázal ju nechať len tak už len z pocitu zidpovednosti, že kvoli nemu úplne zmenila svoj život. Hannah bola krásna žena v tej situácii v akej bol myslím, že nebol problém sa do nej zamilovať alebo skor tak poblázniť sa. Bola preňho takou úľavou v tej ťažkej situácii. Zase sám vo vojne. Ja myslím, že ako vojak bol hrdý, ale svojím sposobom to nenávidel. A zrazu tam bola nádherná žena, ktorá mala záujem. Hannah v ňom zas vudela len šialene sexi vojaka, ktorý bol ... šialene sexi. Veď on sám mal definíciu milovania a to, čo dali s Hannah pod figovníkom bol rozhodne mizerný sex. Keď však prišla za ním, myslím že sa úprimne snažil, aby z toho bol ten vzťah o ktorom sníval. Ale ono to tak nefunguje. Emily všetky palce hore za 6. sériu, tú skrývanú bolesť hrala fantasticky!

11 Janka Janka | 23. april 2017 at 1:49 | React

Booth neznášal hovoriť o sexe. Bolo to preňho niečo intímne a posvatné. A tu sa zrazu chvasce rovno pred Hannah aj Brennanovou. To sa totálne vymyká jeho vnímaniu tohto aspektu vzťahu. A myslím, že v seriály bolo dosť jasne naznačené, čo bolo v ich vzťahu dominantné ;). Ale ako som písala vyššie, myslím, že sa úprimne snažil ten vzťah posunúť niekam hlbšie.

12 Addie Addie | Web | 23. april 2017 at 12:48 | React

[11]: Přesně, jak říkáš. A Brennanová s ním nekomunikovala, když byli pryč, muselo to být divné, a pak přišla Hannah on přeci "slíbil" že se posune. Když se to tak vezme, kdyby to neudělal a ona ho musela sledovat, jak touží po tom být s ní a ona mu to nemohla dát, bylo by to pro ni stejně tak nepříjemné, jako když ho musela sledovat s někým jiným. Možná víc, protože by se cítila zodpovědná i za jeho pocity, takhle bojovala jen se svými, zatímco Booth se zdál být šťastný, což pro něj chtěla. Viděla jsem myšlenky, že kdyby Booth neřekl Brennanové, že někoho v Afghánistánu potkal, že by mu řekla (hned když se vrátili), že je připravená s ním být, ale s tím naprosto nesouhlasím, protože ještě právě v té druhé epizodě říkala, jak by tak nemohla žít, a hlavně v čem by pak byla pointa The Doctor In The Photo, kdyby už dávno věděla předtím věděla, že toho lituje?  Vím, že je šestá série taková kontroverzí, ale já myslím, že Hart přesně věděl, co dělá, jen se nad tím člověk musí víc zamyslet v souvislostech. :-D

13 Janka Janka | 23. april 2017 at 13:16 | React

[12]:
Tiež si myslím, že by mu nič nepovedala aj keby nebol s Hannah. Na Maluku si myslím uvedomila, čo pre ňu Booth znamená, ale to bol len taký začiatok tej cesty a určite nebola pripravená ísť s ním hneď do vzťahu, ale už tam boli úvahy týmto smerom. Ona ušla, lebo mala strach a mala strach aj z ich vzťahu a na maluku si to tak nejako utriedila v hlave a vrátila sa otvorená vzťahu s Boothom, nie však pripravená. Ona pripravená nebola ešte ani v 6x16 keď sa dohodli, kedy do toho "praštia" a myslím, že pripravená nebola ani keď si k nemu ľahla do postele, ale nechala tomu voľný priebeh lebo bola otvorená tej možnosti. Hannah bola výborná. Nádherne ukázala Brennanovej o čo može prísť. Dovtedy tam bol booth len pre ňu, všetky letmé dotyky, objatia, pohľady, všetko len pre ňu a zrazu to všetko bolo venované inej žene a ju to hrozn bolelo. Myslím, ž sama bola zaskočená tou bolesťou ale uvedomila si o čo ide. A 6x09 - myslím, že to bola jedna z najneracionálnejšícj vecí, aké Brennanová urobila za prvú polovicu seriálu. To bola posledná kvapka, už to nevládala ďalej niesť a na tieto veci tam pre ňu vždy bol booth aj keď teraz to bolo totálne nevhodné, ale spravila to, povedala mu,  ľutuje. Ja keď som prvýkrát videla ako sa mu tam rozplakala, mala som normálne bolesť brucha a rýžden som to nevedela rozchodiť. Muselo to byť pre ňu hrozné. A Booth jej Booth, ktorý by zastavil to auto, vytiahol ju von a objal jej povedal, či nemá niekoho zavolať, aby nebola sama. Hrozné. Ale presne toto ona potrebovala. Ja za toto Hartovi tlieskam.

14 Addie Addie | Web | 23. april 2017 at 19:09 | React

[13]: Ano, přesně, ani v 6x16 ještě nebyla připravená, akorát člověk nemůže být nikdy 100% připravený, takže už to ten jejich "osud" převzal za ně.

To rozhodně. 6x09 bude vždy jedna z nejlepších a nejzajímavějších, nejlépe zahraných epizod jakéhokoliv seriálu, ne jen Bones. Přestože měla Brennanová takový problém lidem věřit, Booth se pro ni časem přesto stal určitým způsobem jistota, a to proto, jaké city k ní choval, v partnerství bez té lásky, jakou Booth choval (á) k ní, by k tomu samozřejmě nemohlo dojít a ona si musela uvědomit, že to jaký vztah spolu měli před Hannah, spolu měli kvůli všem těm citům, které rozhodně přesahovaly obyčejné partnerství a přátelství. A jak říkáš, že by normálně Booth zastavil a objal ji, pro něj to muselo být taky těžké, neudělat to, je to na něm vidět. Před pár dny jsem koukala na stou epizodu a tam je taky zajímavé, jak Sweets říká, že pokud nejsou zamilovaní, tak proč co spolu pracují neměl ani jeden z nich vážný vztah, a on se pak snaží, jak jen to jde, všem ukázat (říct), jak je jeho vztah s Hannah vážný (serious as a heart attack :D), aby dokázal, že už k Brennanové nic necítí, přestože už jejich objetí při opětovném setkání v 6x01 a mnoho pohledů v průběhu první půlky šesté série jasně tvrdily opak.

15 Janka Janka | 23. april 2017 at 20:30 | React

[14]:
Je tam jedna vec, keď hovorí Hannah, že Brennanová ho milovala v minulosti. Neklamal? Alebo len sám sebe nechcel pripustiť, čo mu v tom aute povedala? Alebo mal z toho celého blbé svedomie (až tak, ž šiel dobrovoľne za Sweetsom) a tak si povedal, že Hannah povie takú polopravdu a vlastne sa jej prizná, tak to bude v pohode? Lebo v tom aute mu jasne a zreteľne povedala, že ho miluje, tu a teraz, ale nevie, čo s tým. Stále nemožem uveriť tomu, že to urobila. Inak to ako to vzala Hannah je veľmi nereálne :D, ale OK, pre potreby príbehu može byť. Ale je zaujímavé, že sa Brennanovou necítila vobec ohrozená. Aj keď povedala, že žiarli, myslela tú akciu a dobrodružtvo, ktoré spolu zažívali s Boothom, nič osobné. A ja to pripisujem tej intenzite vzťahu s Boothom, boli spolu kratučko a celé to mali postavené na zábave a sexe, proste si užívali. A to je fáza vzťahu, kde si človek nevšíma nič a nič mu nepríde divné :D Lebo inak si to neviem vysvetliť, žeby ju dokázala tak akceptovať.

16 Addie Addie | Web | 23. april 2017 at 22:14 | React

[15]: Těžko říct, co přesně mu probíhalo hlavou, ale řekla bych, že to jsou určitě nějaké výčitky a sám nevěděl, co dělat, mohl mít pocit, že si tím čistí svědomí, to on byl ten, co tvrdil, že co je mezi nimi, je jejich, ale tohle měl potřebu říct Hannah i Sweetsovi, kdyby se to ale dozvěděli později náhodou a ne od něj, vypadalo by to blbě, jakože má co skrývat, což by v jeho situaci bylo asi to poslední, co chtěl, když se každého snažil přesvědčit, jak se strašně posunul dál. Co se týká Hannah, no já nevím, jako reportérka ještě takového rázu, asi musela taky umět rychle přečíst lidi, zda se jim dá věřit a nejspíš pochopila, že se dá Brennanové věřit, koneckonců to, že není jako ostatní lidi/ženy se dá poznat hodně rychle, tak v jejím případě bych pochopila, že Hannah poznala, že může oběma vlastně věřit, ať už mezi nimi bylo cokoliv emočně, fyzicky k ničemu nedošlo celých pět let, tak proč najednou teď? A i kdyby ne, Hart prostě nechtěl takové to typické žárlení mezi dvěma ženami, které by se přetahovaly o jednoho muže, což je vlastně příjemná změna oproti ostatním filmům/seriálům a ano asi i realitě :D

17 Janka Janka | 23. april 2017 at 22:39 | React

[14]:
Ešte k tej scéne v aute. Je neskutočné, ako David dokáže hrať mimikou, pohľadom. On hovorí, že Hannah nie je cena útechy a miluje ju a čo ja viem, ale oči hovoria niečo úplne iné. On aby prežil celú tú situáciu, zvolil tie najkrutejšie slová, lebo vedel, že čokoľvek "milšie" ho donúti zastaviť, vytiahnuť ju z toho auta a nepustiť. A to je také, že nechcel to urobiť aj kvoli tomu, aby jej nedával akúsi nádej. Hrozne sa na to pozeralo.

18 brre brre | Web | 24. april 2017 at 9:06 | React

z jejich vztahu by si měli vzít všichni příklad protože přestože na první pohled by člověk řekl že oni dva nikdy nemůžou být spolu tak spolu jsou a funguje jim to skvěle! vztah má být o úctě, respektu, důvěře a kompromisech a přesně to všechno a další podobné věci dělají jejich vztah tak pevný! kéž by si to uvědomil celý svět jak by pak bylo krásně:o))

19 Addie Addie | Web | 24. april 2017 at 20:07 | React

[17]: Já takové scény pozoruji tím způsobem, že každou chvíli odvracím pohled od obrazovky, protože bych to jinak nedala. David a Emily toho dokáží říct pohledy kolikrát víc než slovy a je tak nefér, jak jsou nedocenění.

[18]: Přesně má slova.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama