'Bones' tvůrce o finále, zvěstech o opětovném návratu seriálu a bojích s Foxem

5. may 2017 at 20:51 | bones-czech.blog.cz |  interviews

Jak dlouho jste plánovali vyhodit do povětří laborku Jeffersonova Institutu na závěr seriálu?
Vlastně už nějakou dobu. V první sérii, David Boreanaz, on jako člověk, nesnášel ten prostor [laborku]; nerad tam pracoval, nelíbilo se mu to, částečně to bylo jeho smysly, prostě kým je. Druhou částí byl fakt, že to nebylo Boothovo místo, jestli chápete, co myslím. Postava Bootha byl osobitý retro chlapík, a laborka toho byla opakem, takže oba, herec a důležitěji jeho, postava neměli rádi laborku. David a já jsme stáli u stolu s občerstvením - to bylo mimochodem při natáčení prvních epizod - a on říká: "Chci tuhle laborku odpálit." A já mu řekl: "Když vydržíme tak dlouho a budete to vědět dopředu, v poslední epizodě laborku zničíme," a to ho udělalo velmi šťastným. A o dvanáct let později...

To je velmi doslovné, ale vzhledem k tomu, kolikrát Bones téměř skončil, museli jste nad tím uvažovat při několika příležitostech.
To je pravda. David má na tyhle věci lepší paměť než já, ale řekl bych, že kolem třetí nebo čtvrté série jsem za ním přišel a říkám mu: "Jestli letos skončíme, jak by se ti líbilo projet tankem skrz laborku? To se zdá jako zábavný způsob, jak laborku zničit." Napůl jsem žertoval, ale taky jsem zvažoval, jak bychom to udělali. Pak nás prodloužili na další dva roky, což byla pátá a šestá série, takže jsme to odložili. Ale to byl způsob, jakým jsme to chvíli plánovali udělat, a pak jsme zkoumali, co by to obnášelo a bylo to prostě nemožné. Podlahy té scény, kde jsme natáčeli, by nedokázaly udržet váhu ani toho nejlehčího tanku, takže jsme to nakonec udělali, tak jsme to udělali.

Se všemi těmi téměř konci Bones, byl tohle jediný způsob, jak jste si myslel, že to skončí - kromě odpálení laborky?
(se smíchem) To záleží na tom, o kterém okamžiku se bavíme. Když jsem prvně začal, ne. Když jsme prvně začali před všemi těmi lety v roce 2005, no, ale vězte, že jsem si myslel, že to skončí po čtvrté epizodě první série. Ale když jsme si začali uvědomovat, že budeme směřovat k ukončení seriálu, víte, po dvou nebo třech sériích, napsal jsem si nápad na konec seriálu, a prvním nápadem byla svatba, vzali by se. Ale pak nás nezrušili, pokračovali jsme dál, takže jsem to vyhodil.

Další myšlenkou bylo, že budou mít dítě, začnou rodinu, a přes to jsme taky prošli. Takže jsem pořád vymýšlel nové konce. Pak to bylo, že možná až budou mít druhé dítě, rozhodnou se, že musí své životy změnit, že nemohou honit vrahy, ale to jsme taky tak nějak udělali. Takže ačkoliv tohle nebyl konec, který jsem si prvně představoval, ty konce, které jsem postupně měl na mysli, jsme stejně udělali.

Proč se vám tak líbil ten nápad s odpálením laborky?
Je to dobrý konec seriálu a rozesmálo nás to, v podstatě protože to bylo zábavné a protože po dvanáct let, pokaždé když tam vstoupil jako Booth, David věděl, že jednou se tomu místu pomstí.

Takže jste celkově spokojený s finální dvanáctou epizodou dvanácté série?
Jsem, jsem spokojený. Stephen a Michael a John a Karine to napsali, a přišlo mi, že odvedli skvělou práci. Myslím, že jejich rozhodnutí bylo velmi solidní, obzvlášť protože nad seriálem měli dva roky pevnou ruku. Přesně věděli, co dělají.

Ukončil byste to jinak, kdybyste psal finále vy?
No, dívám se na to a přemýšlím, co bych udělal jinak. Vím, že by to bylo jiné, ale nedokážu přijít na to v čem, protože se seriál vyvinul od chvíle, co jsem byl showrunnerem. Ale vím to, že odvedli fantastickou práci.

Harte, opravdu to nezní, jakože jste připravený se se seriálem rozloučit - plánujete víc Bones?
Myslíte jako The X-Files nebo tak?

Nebudu vám vkládat slova do úst, ale faktem je, že Fox minulý rok přivedl Muldera a Scullyovou zpět s dost úspěšným šesti-epizodním revivalem...
Nikdy nevíte, na co lidé řeknou ano, a dát se znovu dohromady, dát dohromady tu partu by byla zábava. Řeknu tohle: nejsou tu žádné velké osobní problémy, které je potřeba vyřešit. Dát se znovu dohromady, a já jsem ten poslední, kdo by mluvil za každého, ale za pár let nebo tak, mohlo by být moc fajn sejít se znovu a podívat se, co bychom mohli udělat.

Bones má takovou milou stránku, kterou je to, že lidé, kteří v seriálu pracují, se milují. Mimochodem, nemůžete najít dvě odlišnější lidské bytosti na planetě než Davida Boreanaze a Emily Deschanel. Neexistuje důvod, proč by spolu měli vycházet, a přesto jsou tu po všech těch letech, mají odlišné názory pravděpodobně na vše, oba jsou to silné osobnosti, ale zbožňují se. To je velké. Všichni spolu vycházíme. Showrunneři a producenti vychází s herci, štáby. Je to opravdu skvělá produkce.

Takže jakou formu by nabralo opětovné setkání - limitovaná série, série zaměřená na jeden příběh, film? Co si myslíte?
Představuji si, že by to bylo... no, vlastně to nevíte. Prostě nevíme. Nemám ponětí, ale řeknu, že momentálně by to vypadalo na jeden souvislý příběh. Ale opět, to prostě nevíte, a mimochodem, možná o to nebude zájem. Víte, jak to je se seriály...

Takže říkáte, že nemáte scénář k Bones 2.0 v šuplíku nebo na notebooku?
To nemám, ale mám něco, o čem scénáristé a většina lidí z Bones ví, že tomu říkám můj koš. Mám koš s nápady, ale ne, žádný scénář, žádné nápady na příběh. V tom koši mám poznámky a představy, které si prostě za ty roky posbíráte. Je to jako mít krabici od bot plnou papírků, na které píšete nápady, a bude to přesunuto na externí hard drive - nepodívám se na to, dokud se jednou někdo nezeptá, zda něco mám, a pak se podívám, zda ano, nebo vymyslíme něco nového, protože nikdy nevíte. Prostě nevíte. A možná nás o to nikdy nepožádají. Víte stejně jako já, že jsou seriály, které jsou velké a hlučné a populární, ale pak se přestanou vysílat a je šokující, jak rychle se na ně zapomene, a my nevíme, jestli jsme jedním z těch seriálů nebo ne.

Za ty roky a tolik změn ve vysílacím čase, vám ve Foxu často hrozilo zrušení. Jaké to bylo žít s tím, že nad vámi neustále visí Damoklův meč?
Rychle jsme si na to zvykli. V televizi se nebrečí, jestli chápete, co tím myslím - je to velmi tvrdý byznys. Takže když říkám, že se Fox nikdy nesnažil, aby byl seriál hit, není to stěžování si. Udělali své rozhodnutí, každý rok se rozhodli, který seriál je pro ně hit, a do toho seriálu vložili peníze, takhle ten byznys funguje, a my nikdy takový seriál nebyli, a tak to prostě chodí. Takže jsem nad tím nebrečel ve své kanceláři.

Také je důležité říct, že ačkoliv byla stanice taková, měli jsme několik velmi oddaných ředitelů, kteří za nás na každém kroku bojovali. Jedním z nich byl Preston Beckman, který vedl program - byl tvrdý, ale skvělý. Bylo to jako David a Goliáš a on byl Goliáš a já neměl prak. Ale hodně brzy jsem zjistil, že je na těch programových setkáních a dělá, co může, aby udržel seriál naživu, měl v něj hodně víry.

Při pohledu na zpět, která je vaše oblíbená epizoda?
Bože. Mám tolik různých oblíbených epizod. V první sérii je "The Man In The Bear," ta mě udělala velmi šťastným. Ale sledovat, jak se vzali, bylo úžasné a udělalo mi to radost. Chtěli jsme seriál, kde jsou ženské postavy rovnocenné těm mužským postavám. Teď se o to snaží každý seriál, ale když jsme začali, bylo to více vzácné mít silné ženy, a my to dokázali. Co se týká oblíbených epizod, taky mám rád ty divné. Ta, ve které laborka byla noční klub; ta, ve které Brennanová řeší vraždu, která vypadá jako její vlastní. Měl jsem opravdu silný vztah k té celé šílené epizodě z pohledu lebky.

Došlo u vás k slzám při konci Bones?
No ano a víte, ta celá věc s vedením seriálu je v pohodě, až na to, že je tu tak 250 lidí, kteří do toho vložili stejné úsilí a času a nedostane se jim tolika uznání, a neustále je mám na mysli. Měl bych za nimi jít a dát jim ledvinu. Už jsem to kdysi řekl a je to trochu banální, ale byli jsme prostě taková vesnice. Všichni jsme se udržovali zaměstnaní a pracovali jsme na něčem zábavném a šťastném po dlouhou dobu, a to se nestává. Je to něco, co není v tomhle byznyse dostatečně doceněné.

source: deadline.com
 


Comments

1 Janka Janka | 5. may 2017 at 21:32 | React

Addie, Ty si tam zase dala tú fotku ...
Hart je super!!! :)

2 Addie Addie | Web | 6. may 2017 at 1:39 | React

[1]: já si nemohla pomoc :-D zvažovala jsem ještě ty jiné fotky z natáčení finále, ale tahle mi prostě seděla nejlépe 😇

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement