Info: Galerie na SoSugary

22. august 2017 at 21:18 | bones-czech.blog.cz |  info/news
Dnes tu mám v prvním řadě informativní článek, který je z části už bezpředmětný, ale stejně jsem o tom oficiálně ještě nepsala, tak mám pocit, že musím...

... ale ještě předtím, pokud jste právě dokoukali finále jedenácté série režírované Davidem Boreanazem, a bylo to třeba poprvé, připomínán pár rozhovorů o událostech epizody z minulého roku: s Jonathanem Collierem, s Michaelem Petersonem, a nakonec s Ericem Milleganem (Zack).

... a teď už k věci --


Jak jste si tedy jistě již všimli, založila jsem externí Bones galerii. V první řadě z technických důvodů, ale také kvůli tomu, že není místo, kde by byly všechny fotky spojené se seriálem na jednom místě a nějak přehledně - snad jen tady na blogu, ačkoliv to není úplně ideální, vždy jsem se snažila, aby to bylo co nejpřehlednější, jak to v daných podmínkách šlo. Takovou galerii jsem chtěla mít už hodně dávno, ale vždy jsem na to byla moc líná. No, ironicky jsem to udělala teď po skončení seriálu... ale k tomu mě dokopaly zmíněné technické důvody. No, dost tedy k úvodu.

Několik článků s odkazy na fotky nahrané v galerii jsem již přidávala, tak doufám, že jste se někteří třeba již zorientovali. Pokud ne, není v tom nic složitého; hlavní stránka je rozdělená na pět kategorií: herci zvlášť (tedy fotky z akcí, photoshooty, jiné projekty a další herců individuálně), dále seriálová kategorie, která je rozdělená na jednotlivé série a jsou tam promo fotky a fotky z natáčení), dále pak společné fotky herců z akcí, photoshootů a jiné, předposlední kategorií jsou pak fotky z různých časopisů, ať už k seriálu, či herců zvlášť, a nakonec fotky, které nešly zařadit do žádné z kategorií. V podstatě je to stejné jako tady, jen snad víc přehledněji (ale tedy anglicky, aby k tomu měli přístup fanoušci odkudkoliv - ačkoliv mám dojem, že by se jazyk galerie měl přizpůsobovat nastavení vašeho prohlížeče, takže teoreticky byste to měli vidět ve svém jazyce...

Momentálně galerii obsahuji již asi 900 alb, dohromady přes 13 tisíc fotek. Což samozřejmě není malé množství, pokud byste chtěli vidět všechny fotky a procházet to přes alba by mohlo být docela hrozné, takže proto upozorňuji na možnost shlédnutí nejnovějších obrázků - last uploads v horní liště pod záhlaví. Tato možnost je v každé kategorii, albu a na hlavní stránce. Takže si třeba můžete otevřít herce na akcích v roce 2014 [což jsem nahrála zrovna včera] a buď si můžete prohlédnout každé album zvlášt, nebo všechny fotky nahrané v dané kategorii od nejnověji nahrané fotky po tu nejstarší - právě kliknutím na last uploads/nejnovější obrázky.

Tak to jen pro případ, že s takovou galerií nemáte zkušenost. :) Jak už jsem zmínila, v tuto chvíli je tam přes 13 tisíc fotek, takže je tam většina. Ze samotného seriálu nebo čehokoliv spojeného s tím, tak chybí už jen fotky k jednotlivým epizodám, což jsem si říkala, že klidně počká. Co se týká herců, u všech už je něco, u většiny všechno, kromě Davida a Emily. Oni dva mají fotek nejvíc, proto jem si je nechala na konec a budu je nahrávat postupně pomalu. U Emily jsou tam alespoň už profesionální fotky, u Davida pouze osobní fotky a fotky z akcí za rok 2017. A samozřejmě u každého herce jsou fotky jen z několika jiných filmů a seriálů, ne ze všeho, ale to jsem nikdy neměla ani tady, tak třeba je to cíl do budoucna, ale rozhodně to není priorita (s výjimkou nových projektů).

Teď druhá čas této informace je taková menší omluva. Asi je vám jasné, že uložit a nahrát takové množství fotek nasbírané za dvanáct let vysílání seriálu není úplně jednoduché a rychlé. Ale já to chtěla mít "z krku" co nejdřív, hlavně než začně zase nový semestr, takže jsem tomu věnovala většinu svého volného času za počítačem. Kvůli tomu jsem docela flákala blog samotný, a bohužel také ty vaše, protože mi na to už pak nezbýval čas. Takže se moc omlouvám. Teď si dám od nahrávání zbylých fotek na chvíli pauzu, protože to bylo docela únavné a žrout času. Proto zas na chvíli budu kašlat na nahrávaní a zaměřím se víc na blogu, a vynahradím vám ty návštěvy. :)

Myslím, že tohle už je dlouhé dost, takže se pro dnešek rozloučím a děkuji za trpělivost!
 


Comments

1 Blog Summer Awards | Britt. Blog Summer Awards | Britt. | Web | 23. august 2017 at 18:28 | React

Ahoj, píši ti, protože jsi byl/a nominován/a v jedné (nebo více) kategorii na Blog Summer Awards. Ode dneška probíhá hlasování a já ti přeji hodně štěstí k vítězství!

Měj se krásně,
s pozdravem Britt.

(pravděpodobně už víš, že jsi nominován/a, ale tohle píšu všem nominovaným, aby se na někoho nezapomnělo :))

2 Doddy Doddy | 23. august 2017 at 19:22 | React

Super si to udělala :) ráda se vracím ke starým fotkám a toto je hezky přehledné

3 brre brre | Web | 25. august 2017 at 9:13 | React

myslela jsem si že se mnou nemluvíš když jsi nereagovala...ale chápu ten důvod protože zakládat galerku je plno práce!:o)) jako je neuvěřitelný kolik mají novinek někdy je to fakt šílený to nějak zvládnout...ještě že já už nebloguju jen dělám křoví v galerce:o))
teď k článku...jako myslela jsem si že jsem některý z těch rozhovorů nečetla ale podle komentářů pod tím jsem je četla všechny protože nikdy nekomentuju něco co jsem nečetla...překvapuju sama sebe:o))
jsem ráda že jsi galerku založila...upřímně jsem ti už několikrát chtěla napsat jestli to nechceš udělat že bych ti s tím třeba pomohla ale vždycky jsem to sama sobě rozmluvila protože za posledních x měsíců toho na mě bylo hodně a sama jsem kolikrát měla co dělat abych věci zvládala...jenže teď už je to lepší a já bojuju s tím založit další galerku! nesmím to udělat grrr už teď toho mám hodně!:o)) no nic chci tím říct že kdybys potřebovala třeba nějak pomoct tak dej vědět...ale řekla bych že moje nabídka přišla pozdě protože už máš všechno hotové! no jo celá já!:o))
jinak prakticky se to v češtině zobrazuje ale jen ta vrchní lišta kde je domů, nejnovější obrázky,...nicméně si myslím že to stačí...je rozhodně praktičtější mít názvy kategorií i alb v AJ protože jsem si jistá že k tobě chodí plno zahraničních fanoušků:o) což určitě i dokazují počty shlédnutí v galerce protože na novou galerii jich tam je opravdu hodně!:o)

4 Janiss Janiss | Web | 27. august 2017 at 20:18 | React

fascinuje mě, že ses do toho pustila, že se ti chtělo s tím tzv. srát :D

5 Addie Addie | Web | 27. august 2017 at 20:56 | React

[4]: Jo... tak to mě taky :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement