BONES Throwback #7 - Dvanáct let s BONES | 13. září 2005

13. september 2017 at 13:09 | bones-czech.blog.cz |  throwbacks

Dnes přesně před 12 lety se v USA poprvé vysílal seriál Bones! 13. září 2005 odvysílala stanice FOX pilotní epizodu, čímž odstartovala projekt, ze kterého se nakonec stalo nejdéle vysílané hrané drama společnosti!

Já sama jsem seriál objevila až o dva roky později, a to díky tomu, že jsem se ten večer tak moc nudila a v televizi nešlo nic jiného, na co bych chtěla koukat, že jsem si říkala, že dokoukám i ten konec 'Sběratelů kostí' a uvidím, co půjde dál. Ano, ironií je, že mi Bones doporučili členové rodiny i přátelé a já si stála za svým, že mě nějaká kriminálka nezajímá, a už vůbec ne s Davidem Boreanazem, když on je prostě Angel a rozhodně ho nechci vidět jako někoho jiného... :) a jak jsem dopadla, ten osudný večer, kdy jsem se do seriálu bezpodmínečně zamilovala a od kterého zůstává mým nejoblíbnějších seriálem vůbec. A neumím si představit, že by se to mělo někdy změnit.

Bones pro mě představuje něco výjimečnějšího, než cokoliv ostatní, co jsem kdy sledovala. Nejen kvůli příběhu a postavám, ale i spoustu věcem kolem - silnou roli hrají herci a vše, co se dělo tzv. za scénou, a myslím, že na tom se shodnou snad všichni, co o tom něco ví, nejen fanoušci, ale lidé, co to zažili. Nemůžu říct, že je Bones nejkvalitnější seriál vůbec, co já vím, že, neviděla jsem všechny seriály, a jaká by na to byly vůbec meřítka? Ale patří mu mé srdce a za to mají obrovskou zásluhu herci. Pokud znáte různé detaily např. některé původní plány tvůrce seriálu Harta Hansona, nebo jakým způsobem došlo k různým momentům a scenám v seriálu, víte, že na hodně věcí měli vliv herci, hodně věcí se změnilo kvůli nim. Což je taky dost výjimečné, za to můžeme poděkovat Hartovi, protože spousta lidí si do svých projektů nenechají kecat, stojí si za svým a rozhodně nenechají herce ovlivnit děj v takovém měřítku, jako je nechal Hart, to je prostě fakt. Není to běžné. Vždyť i samotné jádro seriálu, Booth a Brennanová - je to šílené, když se člověk zamyslí nad tím, že původně byl seriál skutečně více procedurál, více kriminálka; nemyslím si, že Hart plánoval love story, když seriál začínal. Podle všeho, co řekl, to vzniklo až později díky Davidovi a Emily a jejich chemii a spojení, které okamžitě navázali a... no o nich se rozepisovat nebudu, protože to by bylo na dlouho, víme své. Není jiná dvojice, jako jsou oni, to je taky fakt. A z velé části i díky nim seriál vydržel tak dlouho.


Vlastně chci jen říct, že jsem za seriál vděčná, jsem vděčná za herce, každého z produkce, kdo se podílel na jeho tvorbě, protože tím vzniklo něco, co zůstane na vždy výjimečné a jedinečné. Seriál, který se tváří jako kriminálka, ale ve skutečnosti je to příběh o rodině, o lásce, o přátelství, o naději a lidském dobru... Každá postava představuje komplexní osobnost a vlastní příběh, který je sice jedinečný, ale zároveň také povědomý, něco, do čeho se můžete vcítit, s čím se můžete spojit.

Za sebe říkám, že tohle datum si budu vždy pamatovat jako významné, a letos je to i o kapku emotivnější, než jiné roky, protože je to poprvé, kdy si toto výročí připomínáme poté, co seriál skončil. Což mi asi nikdy nepřestane být líto, nikdy mi Bones nepřestane chybět, ale také je v tom něco poetického...

12 let, 12 sérií... 246 epizod, jeden malý, nedoceněný seriál, který dokázal velké věci.

A i kdyby nikdy nedošlo na nějaký ten malý návrat, seriál tu bude vždy, 246 epizod, které nám nikdo neveze a zůstanou v našich srdcích navždy. ♥

 


Comments

1 Liduška Liduška | Email | 13. september 2017 at 21:43 | React

Milá Addie, moc hezky si to napsala. Mám stažené skoro všechny díly a ráda se na ně dívám. Je v nich poučení, jak by se lidé k sobě měli chovat v rodině,  mezi přáteli, v zaměstnání. Ráda bych ještě někdy viděla záběry, které se natočily a neodvysílaly. Třeba při dvacátém výročí Bones? Moc ti děkuji za tvůj blog.

2 Steeeva Steeeva | Web | 14. september 2017 at 8:46 | React

ha tak ja som na začiatku mala takýto názor tiež ale ako si sama napísala pozerali to moja mama s tatko a ja som sa k tomu nejaku priplietla raz a bolo to :D, tiež som si myslela, že je to tuctovka ale zapáčilo sa mi to a začala to pravidelne pozerať a neľutujem to a ani nebudem, som pri tom strávila čas :-D

3 Bella Bella | 14. september 2017 at 10:26 | React

Nejlepší seriál, člověka tolik naučí o životě a inspiruje ho k lepším věcem a cesta Bootha a Brennanové je podle mě ten nejzajímavější a nejlépe odvyprávěný příběh o lásce.

4 Lenna Lenna | Web | 14. september 2017 at 19:46 | React

Moc krásně napsáno! Souhlasím s komentářem Lidušky, že Bones jsou v určitém smyslu vzorem pro vztahy v životě a to ne jen pro ty partnerské. Moc ráda se ke Sběratelům vracím! A 12 let je neuvěřitelně dlouhá doba!

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama