October 2017

Sometimes goodbye's the only way

3. october 2017 at 18:28 | bones-czech.blog.cz
"The pain is always there. The challenge is to not try to make it go away. Fighting it is the problem. We fight to try and change the past or push it away but the pain is part of who we are. It is not easy but nothing of value is."

Popravdě vůbec nevím, jak začít a co říct. Dlouhé měsíce jsem doufala, že to vydržím, že na tohle nedojde. Chtěla jsem to tu nějak udržet při životě za každou cenu. Ale ať už se to dalo poznat, či nikoliv, od finále je to pro mě prostě hrozně těžké. Nebudu tu rozepisovat jak a proč, někteří to možná pochopíte, ale je to tak. A ačkoliv mám herce ráda i zvlášť a vždycky je budu sledovat (k čemuž se i později vrátím), tak tu chybí to pojítko, které vše drželo pohromadě. Bojovala jsem proti tomu šest měsíců a moc mě mrzí, že sama sobě musím přiznat porážku, ale v posledních pár dnech jsem si uvědomila, že nemám na výběr a akorát bych odkládala nevyhnutelné.

"I used to spend so much time looking back and thinking: what if I had made other choices? And then I realized I love my life the way it is. Live for right now. That's the only thing you can do."

Seriál nadále zbožňuji a vždycky budu. Pořád na něj myslím, pořád je mi po něm smutno, pořád ho sleduji. To se v žádném případě nemění. Bones pro mě hodně znamená a jsem jim všem za hodně vděčná. Deset let je dlouhá doba a bez pochyb seriál pomohl při formování mé osobnosti v těch nejkritičtějších letech, ať už se dělo cokoliv, Bones tu byl vždy pro mě na zlepšení nálady a dodání síly a inspirace. A myslím, že podobným způsobem mi bude pomáhat vzpomínka na seriál vždy, i když nyní místy doprovázená slzy - takže Bones a všem, kteří se na jeho tvorbě podíleli, budu navždy vděčná, a zvláštní poděkování patří Boothovi a Brennanové/Davidovi a Emily, díky kterým jsem se koneckonců do Bones zamilovala v prvním okamžiku, který jsem kdy viděla. Oni dva obzvlášť mě toho za ty roky mnoho naučili.


Ale kvůli tomu tu nejsem, o seriálu samotném melu přeci jen při každé příležitosti. Dnes říkám sbohem a díky tomuhle blogu, který přes pět let doprovázel můj zážitek s Bones. Už jsem zmínila, že jsem s tou myšlenkou bojovala nějakou dobu. Nechtěla jsem to udělat, opravdu jsem dlouho doufala, že budu pokračovat dál, snažila jsem se... a samozřejmě jsou způsoby, jak pokračovat dál, ale motivace bohužel chybí.

Jak už jsem však lehce naznažila, dále budu retweetovat všelijaké maličkosti přes Twitter @bones_updates, většina věcí se dostane i na tumblr, kde mě také najdete, a především si můžete uložit odkaz na galerii, protože tam v první řadě najdete všechny fotky spojené se seriálem, a nyní i herci, ale také si najdu čas nahrávat tam i budoucí nové fotky. Michaela, TJ, Tamara a Eric mají koncem roku pár takových těch conů, setkání s fanoušky, a věřím, že se budou scházet i dál. Takže galerii budu dále aktualizovat o nové fotky, kdykoliv si najdu čas.


Blog samozřejmě nebudu mazat, takže se ke všemu můžete kdyžtak vrátit. Myslím, že tady už mají největší cenu hlavně rozhovory a různé články, jelikož videa si můžete najít na youtube sami a fotky najdete v externí galerii, nejen tady. A hlavně je to také prostě vzpomínka a smazat ji by byla škoda.

"And I want you to love life. Dive into life. Be courageous. Question things. And... be happy. Don't forget to laugh."

A kdo ví, jestli se seriál opravdu jednou v budoucnu na chvíli vrátí, třeba se tu opět setkáme. Třeba ne; možná se herci a tvůrci uz znovu nikdy nesejdou... to se nedá předvídat, ačkoliv se všichni vyjádřili, že by byli pro, ale nikdo neví, co obnáší budoucnoust. I když vždy můžeme doufat.

Mezitím se samozřejmě herci budou věnovat jiným věcem, o kterých budu kdyžtak informovat přes zmíněný Twitter. A pro sledování budoucích projektů jistě víte, že můžete stahovat přes uloz.to, webshare.cz, torrenty, a také můžete sledovat online, přes spoustu serverů, já nejčastěji využívám watchfree.to, ačkoliv se otvírá dost pop-up reklamních oken, ale jinak funguje v pohodě. Nejnověji tam byla vytvořena kategorie pro SEAL Team Davida Boreanaze, takže určitě doporučuji, pokud nechcete nic stahovat.

"It's been a privilege."

Teď vám ale všem chci a musím moc poděkovat, za roky podpory a návštěv a všechny komentáře. Celých pět a půl let jste byli vážně skvělí a moc si toho vážím. Za tu dobu se tu objevilo skoro 4 a půl tisíce článků a počítadlo zachytilo přes 440 tisíc návštěv a jsem vám za to moc vděčná - navíc, na flagcounter vidíte, že se nejedná jen o návštěvy českých a slovenských fanoušků, ale objevili se tu lidé z různých koutů světa, což je prostě ohromné.

Vedle toho jsem za ty roky přečetla od vás spoustu krásných komentářů, nemyslím jen ohledně seriálu, ale pochval na tenhle blog a nedá se slovy vyjádřit, jakou radost mi každý z nich udělal. Někomu se to může zdát jako nic, ale věřte tomu, že to znamenalo mnoho. Bez vás by to nemělo smysl. Takže strašně moc vám všem děkuji do budoucna přeji jen to nejlepší. ♥

"So feel sad. Cry. You lost something wonderful, but keep moving forward. It'll get better."

bonesphotos.sosugary.org


Poděkování Davida Boreanaz Emily Deschanel, 2014

3. october 2017 at 14:57 | bones-czech.blog.cz |  quotes

"Em, tak moc ti děkuji, z hloubi svého srdce, za to, že jsi tu pro mě jako přítel, jako někdo, s kým miluju pracovat a někdo, kdo mě vždy udržuje v dobré náladě. Nemůžu ti dostatečně poděkovat za to, co děláš a co pro mě znamenáš." - David Boreanaz, 2014